Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d Facelifting

Mariusz, 7 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Citroen C4 II Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem nadala zadowolony z tego auta. Na Nasze potrzeby jest wystarczający i w sam raz, zawsze mogłoby być kombi większy bagażnik czy z tyłu trochę więcej miejsca. No ale tych modeli jest mało na drogach więcej się wyróżnia a do tego jeździ odpowiednio.
Karoseria : lakier - jak napisałem wyżej jest delikatny
Po roku użytkowania i przejechaniu 13tyś km - dla jednych to mało innych dużo, dla mnie to w sumie mało :) ale tak się ułożyło że więcej się nie zrobiło przez rok. Pierwszy przegląd wyniósł mnie 660zl, z czego robocizna i olej razem ok 500zl, reszta to filtry i coś jeszcze, na fakturze jest wyszczególnione. Za rok jeśli będę robić przeglądam to zobaczę ze swoimi materiałami ile to wyniesie. A po roku użytkowania mogę napisać to co rok temu, że jesteśmy zadowoleni z zakupu, wiadomo to czy tamto mogłoby być lepiej ale to inna klasa auta niż np C5, ale ogólnie mi i żonie i brzdącowi dobrze się jeździ :) mam nadzieje że teraz więcej wycieczek będzie niż tylko miasto i miasto, bo tu spalanie jest tak w granicach 8l a na trasie tak ok 6.5l w zależności o prędkości i obrotów. Co więcej można napisać ogólnie?! Może w szczegółowym opisie opiszę te parametry które są ważniejsze, bo reszta jest bez zmian - czyli jak jest puste pole tzn że nic się nie zmieniło od czasu zakupu auta :)
Silnik, sprawuje się wyśmienicie, zimą o ile można powiedzieć że była - tylko jakieś tam mrozy ok 10 stopni na minusie dało się we znaki, to w tej temperaturze i z zimowymi oponami spalanie wychodziło jakoś ok 10l i to też głównie miasto krótkie odcinki.. Jest już cieplej od razu spalanie oscyluje tak 6.5 - 8 w zależności od trasy, prędkości i obrotów na danym biegu.. Jak pisałem rok temu, jazda zaczyna się od 3biegu, gdzie czuć moment przyśpieszenia. Pojemność daje się odczuć przy ruszaniu że jest mała. Usterek żadnych lejemy i jedziemy, może kilka razy zdarzyło się że w trakcie jazdy przy dodawaniu gazu jakby na chwilę się zawiesił silnik, przydusił może był jeszcze nie rozgrzany, bo ogólnie dodajac gazu reaguje szybko i bez problemu. Każdy bieg elastyczny i dynamiczny, już przy 2tyś obrotów nie musimy redukować być w miarę odpowiednio wyprzedzić czy przyśpieszyć. Jeśli mało konkretnie to pytajcie w komentarzach a na pewno odpowiem.
Z przodu miejsca jest odpowiednio jak dla kierowcy i dla pasażera. Tył jednak po roku użytkowania trochę ciasny, dwie osoby dorosłe z mieszczą się problemu a gdy będzie fotelik to już niezbyt komfortowo będzie na dłużej trasie, w mieście da się wytrzymać. Miejsca na nogi i nad głową jest odpowiednia ilość, tylko że mając dach panoramiczny tak powyżej 1,75m może być malutki kłopot. Środkowy tunel jest wysoki a między kanapą a środkowym schowkiem między przednimi siedzeniami mały prześwit, tak więc czasami ciężko nogę przełożyć. Też może być problem z wsiadaniem do tyłu i wysiadaniem, bo próg jest wysoko, no i też jest że tak powiem głęboko. Ale ogólnie kanapy wygodne na długie trasy. Chyba tyle w temacie przestrzeni. Bagażnik wystarczający, wcześniej jak się woziło bardziej rozbudowaną spacerówkę, miejsca nie było aż tak na bagaże ale dawało się radę. Teraz typowa spacerówka więc na pewno zmieści się co nie co więcej.
Tylko paliwo się leje na razie, nie licząc przeglądu. W mieście trochę idzie tego paliwa ale to jak chyba w większości aut, niezależnie od producenta.
Lakier jest wkurzający bo delikatny i podatny na zarysowania. Chyba pólka nad bagażnikiem trochę hałasuje na nierównościach ale nie miałem czasu by dokładnie temat sprawdzić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 130KM 96kW [l/100km]

7,8