Lista ocen Citroen C4 II Hatchback 5d (44) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kumar
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Powaznej usterki silnika jeszcze nie bylo. Silnik jednak bierze olej (w instrukcji napisane ze nawet 0,5l na 1000 km) - ale to chyba zart. Podczas jazdy na autostradzie pojawil sie komunikat o spadku cisnienia oleju - trzeba bylo dolac 0,5l. To jest pewna wada silnikow VTI, ale da sie z tym zyc. Okolo 1l na 10.000 trzeba dolewac - z mojego doswiadczenia. Zaczal mocniej brac olej po 60.000 km Brak problemow z rozrzadem jak to jest...
~GJI
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Żadnej usterki - czuje się że auto jest solidnie zrobione i z bardzo dobrych materiałów. Celowo wybrałem tą wersję silnikową (nie 112 koni) bo UWAGA: nie ma dwumasy ani zmiennej geometrii łopatek turbiny czyli elementów drogich w naprawie i awaryjnych. Ma też mniej skomplikowaną budowę z racji tego że producent powrócił do sprawdzonej 8 zaworowej głowicy (robiono też 16 zaworowe ale oprócz zbędnych komplikacji nie były ani cichsze ani lepsze).
~Mario
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Do tej pory jedyną usterką było wyświetlanie błędu silnika oraz od czasu do czasu kontrolki SERVICE. Okazało się, że przygięta byłą blacha osłonowa turbiny i ocierałą o cięgno od geometrii, które nie działało płynnie przez przeładowując a raz nie doładowując turbiny. P4oblem rozwiązany w 30 sekund :):)
~Voytas
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Już była laweta. Przy 22 tyś. Rano po otworzeniu drzwi centralnym zamkiem, i przekręceniu kluczyka deska się zapaliła i wyświetlił się komunikat \"Usterka ładowania akumulatora\". Z 4 samochodów w naszej firmie w 3 już była ta awaria.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
No i tutaj mamy klops. Pewnie jestem jedynym właścicielem nowego citroena c4, który go już naprawiał. No ale padły mi cewki zapłonowe i jakiś tam czujnik temperatury. Ale złe są dobrego początki, więc liczę na dalszą bezawaryjną jazdę.
~Adam
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Samochód przez 6 lat nie miał jakiejś poważniejszej usterki. O rozrząd nie należy się martwić, jeśli będziemy stosować odpowiedni olej renomowany przez citroena samochód powinien nas nie rozczarować.
~Citroen
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Brak poważnych usterek choć przed zakupem bałem sie tego. Jest to mój pierwszy Citroen ale jeśli tak niezawodne samochody produkują Francuzi to nie dziwi mnie ze sie nie reklamują w tv.
~Yoka
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Miałem od nowości Fiata Grande Punto :) Totalna porażka...na drugi dzien był w serwisie ...a liczba napraw gwarancyjnych była ....SPORA :) Samochód mam 3 miesiac i .......nic :) Byle tak dalej.
~Robka
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Zerwany pasek przy 190 i wymiana silnika na używany (niby 160 tys) 210tyś, naprawa skrzyni biegów, Przy przebiegu 230 tyś dokonał żywota w postaci pękniętego bloku silnika
Dziennik kosztów dla Citroen C4 II Hatchback 5d
5,6
7,6
9,6
~olek
Hatchback 5d 1.4 16v VTi 95KM 70kW
Jak na razie po przejechaniu 10k wszystko OK. UZUPEŁNIAM: po przejechaniu 20k na przedniej klapie nad znaczkiem Citroena pojawiły się purchle pod lakierem. Ciekawe co powie na to ASO.
Citroen C4 II Hatchback 5d