Lista ocen Citroen C5 I Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW 2000-2004 (32) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zrobiony w trąbę
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Nie wiem co tu napisać. 380 tys. km przejechane i w samochodzie do wymiany praktycznie wszystko. Poszło jakieś 5 tys. na wymiany a zabrakło w sumie jeszcze z 10 tys. Chciałem przede wszystkim zwrócić uwagę na tzw. gruszki (zawieszenia) - niesamowite jest to, że wytrzymały taki dystans bez wymiany. Jeżeli gruszki leją to znaczy że samochód jest bardzo mocno wyeksploatowany. Gdyby auto miało mieć połowę z tego, co miało to byłby to na prawdę...
~MegaW
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Byłoby wspaniale gdyby nie skrzynia biegów . W moim egzemplarzu na zimnym silniku nie chciał wrzucać 4 biegu a pozostałe wrzucał za późno. Dopiero po przejechaniu ok 8km po zgaszeniu i powtórnym zapaleniu działał normalnie.Wiem że w starych automatach to się zdarza. Mechanik mówił mi że to elektroczujniki chyba koszt wymiany ok 2000zł
~Michał
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Hydrauliczne popychacze były do wymiany, bo poprzedni właściciel używał lipnego oleju silnikowego. Z powodu uszkodzonych popychaczy były błędy typu 'antipollution fault' oraz trzęsienie silnikiem na zimnym. Do wymiany miałem jeszcze sfery zawieszenia, ale to z racji wieku. Samochód nigdy nie stanął na trasie.
~WŁAŚCICIEL C5
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
MIALEM OCHOTĘ NA NOWĄ C5 ALE SERWIS SKUTECZNIE WYBIL MI TAKIE POMYSŁY Z GŁOWY.Z OBECNĄ C5 NA GWARANCJI MIALEM PRZEZ DWA LATA 18 WIZYT W SERWISIE.5-6WIZYT NIM LASKAWCY USUNĄ CI USTERKĘ.TEN SERWIS SIĘ NIGDY NIE ZMIENI GDYŻ CITROEN POLSKA NIE INTERESUJE SIĘ ŻE JEST OKRADANY Z CZĘŚCI IGODZIN PRACY.
~Michal
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Patrz powyzej. Najdokuczliwsze: pompa wody, zaciski hamulcowe tylne, czujnik poduszki powietrznej kierowcy (ale moze to dlatego ze samo kolo kierownicy bylo wym .w serwisie na gwaracji - luszczylo sie), piszczace rolki paska osprzetu. 2xstabilizator i wahacz z przodu.
~Właściciel dwóch Citroenów(ZX,C5)
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Poważna usterka zawieszenia (tylko komunikat, żadnych objawów fizycznych). W ASO okazało się, że pewna partia czujników zawieszenia jest wadliwa i one świrują. Wymienili tylny czujnik (na gwarancji, 50 minut). Oczekuję, kiedy padnie przedni. Oby przed upływem gwarancji
~golas
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
pompa paliwa sie zatarła, ale dlatego że nie pokazuje ile jest paliwa jak się jeździ na lpg. Czujnik wysokości zawieszenia padł i auto z nim - prześwit ok 5 cm, nowy w ASO 130 zł :) Jak jest zimno skrzynia często wchodzi w tryb serwisowy
~korbecki@univiss.pl
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Po 120 tys..łożysko, kilka łącznków w przednim zawieszeniu, urwała się klamka wewnątrz, podarte uszczelki drzwi, kilka kompletów tarcz, które po jednym ostrym hamowaniu w deszczu na pewno będą do wymiany, dwie awarie wentylacji..
~mmmfoto@poczta.onet.pl
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Miałem wymianę gwarancyjną popychaczy hydraulicznych. Bardzo szybko to wykonano i w dodatku wyprano mi tapicerkę oraz karoserję. W Citroenie nie umiano zdjagnozować tego defektu a w Peugocie to był tylko moment oraz super obsługa.
~bor_ek
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
słaba jakość czujników ( sonda spryskiwacza, czujnik zamknięcia klapy jak na 6000 km przejechanych zbyt duzeo tej elektroniki siada a w servisie braki części zamiennych)
Citroen C5 I Hatchback