Lista ocen Citroen C5 II Hatchback (76) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~citron
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Co to jest poważna usterka ? Uważam, że taka która eliminuje auto z ruchu. Albo taka, która skutkuje kosztowną naprawą - i tu problem, bo takie skutki może spowodować nawet uszkodzona opona, albo awaria przekaźnika kierunkowskazów. Ale porzucając filozofię, na temat granicy pomiędzy usterką poważną a niepoważną, stwierdzam poważnie, że poważnej usterki nie było, ale o mały włos... mam na myśli układ chłodzenia. Ale tą naprawę powinien był...
~kozlac
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Korodują tylne zaciski hamulcowe, co jakiś czas trzeba je czyścić. Pękła klapka od mieszacza klimatyzacji - niby drobiazg, ale koszt wymiany to ok 1500zł, więc usterkę kwalifikuję jako poważną. Wymiana łożyska tylnych wahaczy - ponoć to normalna naprawa eksploatacyjna, ale w oplu zawieszenie naprawiałem dopiero po 160000 km. Póki co żadnych problemów z silnikiem, oprócz tego, że za dużo pali...
~SLY
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
Nie zanotowano. Acha, to nic poważnego i może stać się w każdym samochodzie - poprzez uszkodzoną osłonę gumową tłoka zacisku hamulcowego dostał się brud na uszczelkę tłoka i lekko ją uszkodził - płyn hamulcowy lekko ciekł z zacisku przy hamowaniu. Sprawę rozwiązał zestaw naprawczy za 45zł. z nowymi uszczelkami i smarem, plus godzinka roboty.
~Gizi
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
1.oil no ok - jak auto bierze litr na 3000km to nie jest normalne.jak jechałem w trase to musiałem co kilka dni dolewać.dodatkowo dziwny osad na korku wlewu oleju, jakby nie był nigdy wymieniany 2.podnośniki szyb działały jak chciały, w serwisie zażadali 1200 zł...:) 3. czujniki parkowania wysiadły 4. komputer świrował szczególnie ze spalaniem
~Trapolo
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Puscil simering co objawialo sie kapaniem oleju. Przy jego wymianie zlecilem wymiane sprzegla (profilaktycznie za jedna robota). Jeden z silownikow zawieszenia hydro pocil sie wiec zostal zregenerowany. Wszystkie usterki usuwane przy okazji standardowego przegladu olejowego (co 15kkm) więc nie mialem nieplanowanych wizyt.
~Greg
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Dwukrotna wymiana rozrządu, raz na gwarancji, ponownie po 100 tys. Awaria zawieszenia - niestety standard dla naszych, początkowo jeszcze kiepskich dróg - eksploatacja. Niemniej jednak samochód nigdy nie zawiódł na trasie, nawet poważne usterki były naprawiane planowo, wykrywane podczas standardowych przeglądów.
~Mike
Hatchback 2.0i 16V 140KM 103kW
Pod tym względem, w przeciwieństwie do drobiazgów, jest bardzo dobrze. I zawsze było w poprzenio posiadanych przeze mnie Cytrynach: Saxo i Xsarze. Właściwie można powiedzieć, że poważne usterki to rzadkość. Najpoważniejszą usterką w Xsarze były złe wskazania licznika paliwa i mam nadzieję, że w C5 nie będzie gorzej.
~Citron
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Nadal nie wiem od jakiej usterki zaczynają się te "poważne" Ryzyko poważnej usterki: - korozja tylnych, aluminiowych zacisków hamulcowych. Problem znany z poprzednich modeli i mogący doprowadzić do zerwania śrub mocujących zacisk do wahacza tylnego i rozszczelnienia układu hamulcowego = dzwon!
~Polrob
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
wymiana żarówek mijania i pozycyjnych z przodu. Zarówki mijania padaja srednio co 20 tys km. A tak pozatym wymiana standardowych częsci podczas przeglądów - oleje, filtry, klocki, tarcze z przodu przy 65tys i jeden łącznik stabilizatora z przodu ale nie uznaje tego jako awarię tylko zużycie eksploatacyjne
~husky@centrum.sk
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Nowy model jest zrobiony na porządnych podzespołach renomowanych firm z nastawieniem na bezawaryjność - to dlatego raporty Dekry dały mu wysoką pozycję w testach bezawaryjności. Mnie się nic nie stało, poza tym samochód nowy jest objęty gwarancją i rzeczy od początku wadliwe po prostu się wymienia.
Citroen C5 II Hatchback