Lista ocen Citroen C5 II Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW 2005-2008 (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~citron
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Ekonomiczność oceniam jako bardzo dobrą. Nie patrz na zużycie paliwa jakie jest wpisane poniżej zielonymi cyferkami, bo z nieznanych mi przyczyn wartości wyświetlane na stronie są inne niż te które wpisuję w opinii. Zatem: spalanie minimalne to 5,4; Przeciętne spalanie w mieście to 8,2 (lato) do 8,6 (zima). To przeciętne spalanie dotyczy jazdy 2 typów: pierwszy to: "trasa" lub "między miastami" i drugi "miasto" - z przewagą przejazdów w...
~jean
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
ocena 4,5, trzeba się liczyć, jak się przejedzie 100-120 tys. km, że coś tam to będzie kosztowało, auto ma swoje lata. Przy tej ilości co jeżdżę, to ten wydatek jest stosunkowo niewysoki i całkowicie akceptowalny. Mam wrażenie, że nawet jadąc 130-140 trudno przekroczyć spalanie gazu 10l/100km. Może nie tak mocno doładowany, z pełnym obciążeniem byłoby więcej.
~husky@centrum.sk
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Samochód jest jak na swój gabaryt i osiągi po prostu oszczędny: trasa 6,8 do 7,8 (średnio 7,5) miasto ok. 10,5-11 litrów na sto km. Oczywiście klima cały czas pracuje. Ceny w ASO jak zwykle wysokie, ale przyjazne w porównaniu do innych marek. ASO często organizuje różne akcje gdzie można wiele rzeczy zrobić w dobrej cenie.
~tgierg
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Auto dużo pali, trudno zejść poniżej 8l/100km benzyny. Jeżeli planuje się przebiegi >30tyś/rok bardzo polecam gaz - (ja założyłem BRC - 2800zł -w Czakram) - jestem bardzo zadowolony. Po za tym tylko wymiany planowe - taniej niż konkurencja dla tej klasy auta.
~Nat
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Samochód łatwy w utrzymaniu ze względu na bardzo niską awaryjność. Nie wiem czy nie niższą niż legendarny mercedes W124. Zawieszenie hydropneumatyczne nie sprawia żadnych problemów po 14 latach. Koszty części na przeciętnym poziomie.
~Citron
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Dla mnie przeciętnie. Bo umiem w tym "grzebnąć sam". Biada temu, kto nie umie... Z drugiej strony... czas to pieniądz. Mój też. Auto jest po to by nim jeździć, a nie po to by poprawiać producenta i serwis.
~mariusz
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Zużycie paliwa przy tej masie pojazdu oraz dynamice uważam za niskie, ceny przeglądów są przyzwoite natomist cen napraw odpłatnych na razie nie znam
~Marek
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Jak na tak duży samochód zadowalające zużycie paliwa Jest oszczędny na trasie jeżeli szybkość nie przekracza 120 km/h
~Trapolo
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Rewelacja. 100kkm przejechane ze srednim spalaniem 10l lpg/100km.
~seba
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Tylko części oryginalne (drogie) brak zamienników na rynku, ceny serwisu też wysokie
Citroen C5 II Hatchback