Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

link2jack@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Hydroaktywne i nic nie trzeba dodawać ;)
POLECAM Samochod waży prawie 1,5 tony. Kupując to auto nie chcialo mi się wierzyć w to ze taki maly silnik da rade takiej bryle samochodu. Miłe zaskoczenie – 1,6HDI dla spokojnego kierowcy w 100% wystarczy. Przyspieszenie na 5-tym biegu jest znakomite. A jeśli chodzi o spalanie rewelacja. Po przejechaniu 1500km jazdy mieszanej (miasto/trasa) komputer pokazuje 6L W miescie trzeba liczyc ze spalanie wzrosnie – 100km po miescie i wynik 7,5L. Naturalnie jeśli kierowca będzie miał ciezką noge (notorycznie gaz/hamulec) to pewnie pokaze ponad 8. Przy włączonym tempomacie (85km/h) w nocy przy praktycznie zerowym ruchu na trasie (nowy asfalt!!) w 3 osoby udalo mi się zejsc do 4.4L. Fakt wiekszy silnik bylby na pewno zrywniejszy ale spalanie było by wieksze (minimum i litr) ale z mojego 1,6HDI jestem w 100% zadowolony.
1.6L jest chyba troche za mały jak na tak duze auto gdy chcemy jechac w 5 osob. Ale ze 99% tras jezdze sam zatem jest OK i nie narzekam - na swiatłach moze nie obserwuje \"przeciwników\" obok ale dla zrównoważonej osoby :) bedzie w sam raz. Daje 5 ze względu na spalanie :) Gdzie silniki TDI niestety/stety przegrywają z HDI
Nie ma problemów - moze troche przeszkadza wrzucanie wstecznego - gdyż mieszek obicia skrzyni wypada z otworów - nie wiem czy to wada czy juz \"ten typ tak ma\" Przy wizycie w serwisie zapytam...
Doskonale jak to w citroenie :) Zawieszenie hydroaktywne daje niesamowity komfort...
Nie ma problemów z cofaniem czy też z widocznością na boki... (gdzie mialem ten problem w Focusie)
W pierwszym tygodniu byly małe problemy z przyzwyczjeniem sie do tych wszystkich przycisków ale teraz jest OK
Wkoncu samochod ktory szybko sie rozgrzewa ;)
Przesiadłem sie z lanosa/focusa do C5 wiec jest rewelacyjnie ;)
Powyzej 150km/h zaczyna sie robic glosno
Trasa - mozna zejsc ponizej 5L (przy nieduzej prędkości - 70-85km/h) Miasto - 6,5L to realna wartość Po zresetowaniu komputera i przejechaniu od tamtej pory 4000km komputer pokazuje 5,8L/100km Przeglądu jeszcze nie przechodził ale bedzie to koszt 850zł
Kupiony jako ostatni model w wyprzedazy wiec cena byla jak najbardziej do przyjęcia ;)
Do tej pory brak
Brak