Lista ocen Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 (20) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Klapy w nagrzewnicy co wyżej opisałem, do tego dochodzą tuleje na tylnich wahaczach,które są z aluminium jest to też mankament tych aut ,który też kosztuje. Same części nie są drogie bo po około 120 złotych na stronę( dobre zamienniki); ( oryginał 210 na stronę) ,ale już sama operacja wymiany znowu kosztuje około 500 zł poniewaz po pierwsze nie kazdy chce sie tego podjac,a po drugie zajmuje 3-4 dni ( trzeba rozebrac cały system hydractiv)....
~Jack
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
No pierdołek trochę się nazbierało: - wyłącznik "kickdown" przy pedale gazu (nie mam przez to ogranicznika prędkości - tempomat działa) olewam, nie robię. - prawa tylna szyba się klinuje przy opusczaniu - czujnik parkowania udawał że jest zepsuty. Winne były skorodowane kabelki (chwała mechanikowi) - mechanizm wycieraczek zaczął się zacierać (rozbiórka, oczyszczenie, nasmarowanie, spokój) szyby zaczęły wariować - oczyszczenie...
~tapchan
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Trochę upierdliwej drobnicy w elektronice czasem się zdarzy, nic uniemożliwiającego jazdę. Wymiana siłowników bagażnika wiąże się ze zdemontowaniem podsufitki - trochę z tym roboty więc naprawa upierdliwa i same siłowniki też do najtańszych nie należą. Podobno lubią się złamać klamki wewnętrzne i faktycznie trochę ryzykownie je zaprojektowali ale jeszcze mi się nie zdarzyło.
~Jacek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Gdyby nie drobiazgi... Listwy zgarniaczy przy oknach mają aluminiowe wkładki i robią się purchle. Tico nie mają tego problemu! Szyba (P. tył) spadła z mocowania, wycieraczka tylna się zaciera razem z zamkiem otwierania tylnej szyby (900zł!). Ograncznik prędkości mi nie działa przez durny wyłącznik z pedale gazu co robi \"klik\".Ale wymienić trzeba cały pedał więc olewam.
~klocek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
No to wymieniłem: żarnik ksenonu, kule przednie, łączniki stabilizatora, czujniki cofania, żarówki świateł pozycyjnych, górna lampa stopu, sterowanie szyby w klapie tylnej i jeszcze kilka elementów, o których nie chcę pamiętać. KOSZMAR finansowy! Co kilka tys. kilometrów wizyta w serwisie.
~patrique_g@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Mogłoby być lepiej, -żarówki postojowe to rzeczywiście jakiś mankament konstrukcyjny -krańcówki w zamkach drzwi, i tu problem zamków nie da rady rozebrać - ponitowane, trzeba wymienić -nie można otworzyć skadinąd otwieralnej szyby klapy tylnej -nie zapala się światło w kabinie..czasem
~jbordzilowski
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Do tej pory jedynie wystepują awarie żarówek swiateł krótkich (co ok pół roku jedna żarówka) i i postojowych (2 żarówki). Reszta bez problemów. Do tej pory mam nawet oryginalne wycieraczki i pracują całkiem dobrze. Klocki hamulcowe wymieniłem po ok. 85 tys km.
~Marti
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Drobiazgi. Nie działało otwieranie szyby w tylnej klapie, naprawa zajęła 2 godziny o koszt 0 zł. Doszły klapki w nagrzewnicy, ale to norma w tym modelu. Koszt nie mały ( klapki w serwisie ponad 300 zł) ale wymienione własnymi rękami.
~jackly
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Wymieniałem ze 3x czujniki od parkowania, na szczęście Chińczycy już je podrabiają i u nas kosztuje to z 30 zł.
~Internauta
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Uszkodziła się otwierana tylna szyba w klapie bagażnika. Usterkę usunięto błyskawicznie na gwarancji producenta.
Citroen C5 II Kombi