Lista ocen Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jack
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
No tu już mogę coś powiedzieć. Wszystko oczywiście jest relatywne, ale jest tanio: - koło dwumasowe ze sprzęgłem i uszczelnieniem czopu wału (LUK) - 2400 z robotą. - przednie tarcze, klocki, kopletna linka ręcznego z robotą - 700. - klapka sterujące nagrzewnicą - 900. (sama część 300, ale trzeba rwać całą deskę...) - łącznik stabilizatora z robotą - 100 (ceny łożyska nie pamiętam).
~jbordzilowski
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Zużycie bardzo zależy od stylu jazdy i szybkości. Do 110 km/godz bardzo ekonomiczne auto. Powyżej 150 km/godz zaczyna dość dużo palić, ale to normalne. Przy przepisowej jeździe w Polsce pali bardzo mało np średnia na trasie Gdańsk-Warszawa-Gdańsk 5,1 l/100 km (średnia szybkość 78 km/godz) włączając jazdę przez Warszawę przy dosyć małym ruchu.
~Jacek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Trasa Kraków-Dubrownik przez Czechy, Austrię i Słowenię - 1450 km z czego po autostradach. Tempomat na 160 (jakieś 60% trasy), czasem 140 (jakieś 35% trasy) pod koniec 180(jakieś 5%). Do tego ok 800 km włóczęgi po lokalnych drogach w normalnym tempie. Srednie spalanie z całej trasy - 6,9l. (3 osoby + bagaż po dach)
~Marti
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
7,2 w cyklu mieszanych. Osiągalne nawet poniżej 5, ale to już masakra a nie jazda. Na trasie ok 6,5 ltr. Ceny częsci - na poziomie cen do aut kompaktowych ( filtry, części eksploatacyjne). Nie wiem jak naprawy zawieszenie, bo nic nie robiłem jeszcze :)
~werpoi
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Ceny jak na takie auto przywite. ku memu zaskoczeniu części są tańsze niż do innych samochodów z Francji. Dla przykładu podam że takie części jak filtry rozrząd pompa wody są w cenach częśi do Fiata Crommy a niekiedy tańsze.
~patrique_g@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
miasto - trochę pożera, nie ustępuje Xantii benz. 1.8l: 10l/100km, ale w trasie zszedłem do 5l/100km!! Cena przeglądu+ wymiana oleju 900zł, nie mam skali porównawczej, więc nie wiem czy dużo, czy mało
~tapchan
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Adekwatnie to klasy samochodu. Ceny części i robocizny zupełnie niezaskakujące tak na plus jak i na minus. Chcesz mieć sprawne auto to trzeba dbać i tyle, tego się nie przeskoczy.
~klocek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Zużycie paliwa bardzo przyzwoite. Silnik nie zużywa kropli oleju, nic nie dolewałem. Serwis u mechanika od Citroenów - koszty akceptowalne tylko za często!!!
~Internauta
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
To jest naprawdę kawał samochodu i nie mam żadnych zastrzerzeń. Auto nigdy nie spaliło mi powyżej ośmiu litrów. Jeżdżę zawszę z włączoną klimatyzacją.
~Łysy
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Średnie spalanie ok. 6,5 l/100 km. Przy takim samochodzie gdzie setke robimy w 10 sekund a na autostradzie mało kto nam podskoczy chyba nie jest źle?
Citroen C5 II Kombi