Lista ocen Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 (20) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
No tutaj mogli się lepiej postarać. Daję ocenę dobrze ponieważ nie ma nic pomiędzy 3+ a 4-, a to za sprawą jednej wady, którą mają akurat te modele cytryn. Mianowicie chodzi o klapę sterowania nawiewem,która jest zamontowana w nagrzewnicy. Wyciera się w nich trzpień i przestaje poprawnie regulować powietrzem na 2 strefy co daje taki efekt,że z prawej leci zimne z klimy, a od kierowcy bucha ciepłym i na odwrót. Wymiana tejże klapy zaczyna się...
~Jack
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Samo działanie OK. Klima chłodzi, choć zadane temperatury są "umowne". W Turcji przy 40 st. dawała radę bez problemów. Ale nie ominął mnie problem znany z tego modelu - klapka sterująca nagrzewnicą się złamała... Koszt naprawy to 900 zł. Pocieszające że część zamienna (tylko oryginał) ma poprawioną kostrukcję i ma być na wieki. Więc jeśli planujecie kupno to zapytajcie czy już to było robione, bo zepsuje się w każdym.
~Marti
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Byłoby bardzo dobrze, gdyby nie fabryczna wada - urywające się klapki nagrzewnicy. Już mam wymienione, więc teraz jest ok. Duży plus - przy ustawieniu AUTO nie czuć nawiewów, gdyż są kierowane na nogi i szybę. Elektryczna grzałka w nagrzewnicy. Efekt - zimą ciepłe powietrze leci już po ok 30 sekundach od odpalenia
~Marcel
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
szybkie ogrzewanie przedniej i bocznych szyb rzeczywiście sprawdza się nawet przy oblodzonych szybach - troche cierpliwości i nic nie trzeba skrobac, ogrzewanie i schładzanie kabiny w trybie automatycznym jest nienatarczywe, ciche i wydajne - utrzymuje poziom zadanej temperatury
~tapchan
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Bardzo szybko się nagrzewa zimą, bardzo szybko chłodzi latem. Nie mam uwag. Chciałbym mieć na panelu środkowym przycisk trybu ekonomicznego zamiast musieć szukać go w menu komputera ale to już moja fanaberia.
~Martin
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Tu wszystko spoko,automat dobrze reguluje nadmuch. Minus za brak kartek z tyłu, i za te nieszczęsne urywajace się klapki w nagrzeenicy. NIE TRZEBA ŚCIĄGNĄĆ DESKI DO WYMIANY! !!
~Wojtek Gdansk
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Ogrzewanie i klimatyzacja dzialaja bardzo dobrze. Funkcja szybkiego nadmuchu na przednia szybe usuwa pare w minute i mozna jechac :) Zadbych usterek przez 10 lat.
~Internauta
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa sprawuje się bez zarzutu. Sprawdzona i w prawdziwą zimę i w gorące lato.
~Tomasz
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
największy denerwujący problem i zarazem usterka to pękające klapy nawiewu - wymieniałem 2 razy
~patrique_g@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Dobrze opracowane, z prawej zima , z lewej lato, szkoda, że nie ma dmuchaw z tyłu dla pasażerów
Citroen C5 II Kombi