Lista ocen Citroen C5 II (121) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 109 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
No tutaj mogli się lepiej postarać. Daję ocenę dobrze ponieważ nie ma nic pomiędzy 3+ a 4-, a to za sprawą jednej wady, którą mają akurat te modele cytryn. Mianowicie chodzi o klapę sterowania nawiewem,która jest zamontowana w nagrzewnicy. Wyciera się w nich trzpień i przestaje poprawnie regulować powietrzem na 2 strefy co daje taki efekt,że z prawej leci zimne z klimy, a od kierowcy bucha ciepłym i na odwrót. Wymiana tejże klapy zaczyna się...
~Wojtek inżynier
Hatchback 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Niesetty nie ma tak, że w lecie ustawiamy 23 st C i zapominamy o sterowaniu - raz dostajemy lodowatym powietrzem po twarzy, innym razem zmieniając nadmuch na szybę, robi się za gorąco, brakuje delikatności. Mnie to jeszcze nie spotkało, ale sądząc po forum citroena - masowo padają klapy klimatyzacji. To też nie używam trybu dwustrefowego - ponoć to daje więcej szans na trwałość. W zimie ogrzewanie działa szybciej niż w Stilo dieslu,...
~Bartek
Hatchback 3.0 V6 211KM 155kW
W zimę grzeje, w lato mrozi. Jesienią i zimą po zajęciu miejsca natychmiast parują szyby, ale szybko się wysuszają. Jak ktoś nie musi dbać już o jakość nasienia, to super sprawą są podgrzewane fotele :) Do pełni szczęści brakuję mi tylko, żeby były jeszcze wentylowane i miały pamięć ustawienia - jeżdże na zmiane z żoną i dużo schodzi z dopasowaniem pozycji pod siebie. Dużym nieporozumieniem w tym segmencie aut jest brak nawiewu na tylni rząd...
~Jack
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Samo działanie OK. Klima chłodzi, choć zadane temperatury są "umowne". W Turcji przy 40 st. dawała radę bez problemów. Ale nie ominął mnie problem znany z tego modelu - klapka sterująca nagrzewnicą się złamała... Koszt naprawy to 900 zł. Pocieszające że część zamienna (tylko oryginał) ma poprawioną kostrukcję i ma być na wieki. Więc jeśli planujecie kupno to zapytajcie czy już to było robione, bo zepsuje się w każdym.
~Andrzej
Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW
dobre ale... mam jeden problem - z drzwi kierowcy wieje. serwis, blacharze, oglądali, grzebali, nic nie wymyślili, a nawet na postoju - przez drzwi przewiewa mi wiatr przez połączenie plastiku z materiałem - na boczku, przez zamykaną klapkę schowka w drzwiach, jakby w boczku była sprężarka. Nikt nie umie tego naprawić, a ja już dostają reumatyzmu. Wianie nasila się przy wychodzeniu z zakrętu w prawo.
~Mike
Hatchback 2.0i 16V 140KM 103kW
Dwustronna aut. klimatyzacja działa naprawdę dobrze choć tryb Auto mógłby dobierać mniejsze (cichsze) obroty - ale może tak jest tylko w zimie i w lecie będzie ciszej. Klima w C5 jest zresztą niezbędna bo Citroeny przodują w zaparowywaniu szyb - miałem to w Saxo, w Xsarze i mam w C5 :-) Na szczęście usunięcie zaparowania trwa paręnaście sekund od włączenia klimy i jest do tego nawet osobny przycisk.
~Greg
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Niewiele do dodania. Dobrze działająca klimatyzacja i wentylacja. Brakuje może stopniowego uruchamiania przy dużych różnicach temperatur - latem nie schładza stopniowo, tylko rusza pełną parą mocno chłodząc wnętrze, zimą zaś na początku wieje chłodem, zanim silnik zdąży zagrzać wdmuchiwane powietrze. Jednak po pierwszych chwilach jest już jak najbardziej poprawnie.
~mietek61@list.pl
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
Wentylacja bardzo dobra ogrzewanie też Szczególnie zadowolony jestem z funkcji odszraniania,odparowania przedniej szyby.Po odpaleniu motoru niemal natychmiast mogę jechać a nie czekam jak inni na parkingu aż im szyby odparują Klina od strony pasażera mi się popsuła Nie wiem czy to czujnik, czy żaluzja?.Nie mam czasu się tym zająć a przeważnie jeżdzę sam.
~Marti
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Byłoby bardzo dobrze, gdyby nie fabryczna wada - urywające się klapki nagrzewnicy. Już mam wymienione, więc teraz jest ok. Duży plus - przy ustawieniu AUTO nie czuć nawiewów, gdyż są kierowane na nogi i szybę. Elektryczna grzałka w nagrzewnicy. Efekt - zimą ciepłe powietrze leci już po ok 30 sekundach od odpalenia
~kozlac
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Bardzo sprawna, szyby nie parują, szybko robi się ciepło, nawet gdy silnik jest zimny - chyba to zasługa grzałki elektrycznej. Mam wrażenie, że przy dużych upałach automatyczna regulacja nie jest zbyt optymalna jeśli chodzi o kierunek nawiewu, ale to zawsze można zmienić ręcznie.