Lista ocen Citroen C5 III Sedan (74) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miq21
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
No to lecimy: wymieniona uszczelka drzwi (była jakaś nieszczelność), uszkodzona (pękł element mocujący) maskownica fotela ? wymieniona na nową ale po miesiącu ten element mocujący wylazł i znowu trzeba było jechać do ASO ? po drugiej wizycie do tej pory problem nie powrócił, po zeszłorocznych upałach (tak przynajmniej ja myślę że to było związane z temperaturą) zaczęła odklejać tapicerka tylnych drzwi po obu stronach ? poszła do wymiany...
~killer1
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
auto jest na gwarancji i tylko dlatego dałem dobrze bo sa pieerdoły które mnie wkurzyły. 1. nie chciał parować sie telefon z samochodem przez bluetootha. w serwisie odłączono kleme dodatnią akumulatora na 3 s i po tym zabiegu było ok. kleme..odłączyć..żeby sparował sie telefon z autem..buhahaha 2. po tygodniu od zakupu, podczas największych mrozów spalił sie żarnik w silniku (tak lakonicznie odpowiedziano mi w serwisie). podobno z powodu...
~Paweł K
Sedan 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Niestety sporo drobnych usterek: - Pas kierowcy się nie zapinał, pasażera nie wysuwał. Wymagana wymiana częśći, - Komputer z bezpiecznikami i nnymi pierdołami mieści się pod maską i narażony jest na wilgoć. Musiałem wymienić bo sporo błędów wyskakiwało przez to g. Po wymianie wzorowo. - Problem ze zmianą biegu na drive z parkingu - jakiś czujnik pod pedałem, trzeba było wymienić... - błąd pedału gazu - przy kickdownie samochód łapał...
~polrob
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jedynie czujnik drzwi kierowcy wymieniony na gwarancji - podobno wadliwa serja i teraz zostałem wezwany na akcje serwisowa związaną z sprawdzeniem spinek mocujących listwy przy przedniej szybie oraz zmianę (przeprogramowanie) kalkulatora wtrysku co jest związane z przystosowaniem silnika do normy Euro 5 i zwiększenie mocy do 143KM tak jak obecne wersje sprzedawane w roku 2009r.(z salonu wyjerzdzał jako euro 4 138kM).
~sharkletx
Sedan 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Z drobiazgów - uszkodzone podgrzewanie przedniego fotela. Prawdopodobnie przepalona mata w fotelu, albo ewentualnie jakiś wypalony pin w kostce po drodze do fotela. Nie miałem czasu jeszcze sprawdzić, ale i tak uważam że taka usterka to zupełnie nic poważnego. Warto przy zmianie kół przesmarowywać cięgna korektorów wysokości zawieszenia.
~ANSEL
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Trochę tego jest niestety na szczęście jeszcze gwarancja. Lusterko wsteczne przestało sie ściemniać automatycznie- wymienili działa. Zapalała sie kontrolka od ESP- wymienili jakąś wiązkę jest OK. Rdzewieją listwy boczne niby chromowane. Trzeszczące podłokietniki w dzwiach to niebywałe w takim aucie ale jak trzeszczą... nawet w ciężarówkach tak nie ma.
~arkadius44
Sedan 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Auto nowe, nic się nie zepsuło i mam nadzieję, że tak zostanie. W poprzedniej c5, które tez miałem od nowości na gwarancji wymieniony napinacz paska osprzętu i pasek oraz siedzisko kierowcy. Poza tym standardowe przeglądy. Po 5 latach i 120 tys. km podsumowanie: na gwarancji jeszcze wymieniony intercooler
~fantomas
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Czujnik zamka centralnego drzwi kierowcy - wymiana na gwarancji. Ogranicznik drzwi kierowcy trzeszczał - zamiast go nasmarować wymienili na gwarancji. Złamał się jeden z dwóch bolców pokrywy schowka pasażera - wymiana pokrywy na gwarancji. W Nissanie też miałem takie \"duperele\" na starcie.
~Polrob
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Narazie mam tylko 1000km ale liczę że ekslpotacja będzie bezproblemowa. W poprzedniej C5 MKIII 2008r z silnikiem 2.0HDI 136 Km nie było jakiś przykrych niespodzianek (2 wymiany na gwaracji) także licze że model po liftingu który obecnie posiadam będzie jeszcze lepszy.

Usterki Citroen C5 III

Citroen C5 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~darex
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Sonda lambda (czujnik) założona w ASO z kablem poprowadzonym zbyt blisko rury wydechowej i z tego powodu włączony czujnik "usterka silnika" psuł mi humor przez dobre 2 miesiące. W końcu ustalono i naprawiono. Oprócz tego bez zarzutu.
Citroen C5 III Sedan