Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

lisek-85, 11 lat temu
Silnik 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW
Rok produkcji 2009
Citroen C5 III Sedan 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny i zarazem dynamiczny. Wysoka kultura pracy i bezproblemowy.
Ato oceniam ogolnie super i polecam tym ktozy sie nad nim zastanawiaja. Zwlaszcza ta najmocniejsza odmiane!
Silnik w tym aucie jest na prawde super. Ekonomiczny i dynamiczny. Nigdy nie sprawial mi problemow.
Co do skrzyni nie ma wiekszych zastrzezen. Zmienia biegi plynnie, ale moglby jednak troszke szybciej. Kultura pracy na wysokim poziomie.
W tym aucie czuje sie bezpiecznie i komfortowo. Czuje ze panuje na ta moca :) Adaptacyjne zawieszenie reaguje rewelacyjnie na zmiane stylu jazdy. Tutaj Citroen na prawde sie popisal. Maly minus za slaby promien sretu.
Widocznosc jest kiepska w zasadzie we wszystkie strony. Ale mi to pasuje, bo czuje sie jak w sportowym aucie. Syatuacje ratuje asystent parkowania, ktory dziala na prawde dobrze.
Kazdy kierowca bedzie sie czul komfortowo we wnetrzu. Wszystko zaplanowane z glowa. Wiele funkcji mozna obslugiwac na rozny sposob, nawet glosowo. Wnetrze szybko sie nie znudzi. Mam go juz dwa lata, a wciaz odnajduje nowe funkcje i bajery. I wszystko dziala :)
Zarowno w zime jak i w lato nie bylo problemow. Wnetrze szybko sie nagrzewa jak i chlodzi. Nie ma najmniejszego problemu z zaparowywaniem szyb.
Z przestrzenia jest troszke gorzej, ale za to kierowca czuje sie bardzo dobrze. Ogromna zaleta jest bagaznik ktory nigdy mnie jeszcze nie zawiod. Duza wneka zaladunkowa pozwala na wlozenie do bagaznika spore gabarety. Nie raz sie dziwilem ze cos weszlo do bagaznika.
W aucie na ogol cichutko. Silnika w zasadzie wogole nie slycha, no moze ten delikatny pomruk v6. Niestety pzry duzych predkosciach slychac juz nieco wiecej. Sytuacje polepsza zasuniecie podsufitki na szyberdachu.
Jesli chodzi o ekonomicznosc to jestem bardzo mile zaskoczony. Ato bardzo ekonomiczne gdy sie tego chce, a zarazem mocne. W trasie udalo mi sie zejsc do sredniego spalania nawet do 4.9 l/100 km, z tym ze jechalem 90 km/h na tempomacie. Poza tym komputer pokazuje srednie okolo 6.5 przy mieszanym stylu jazdy. Takze bardzo dobrze!
Jakosc uwazam za super, choc mogli by poprawic jakosc plastikow na raczkach od drzwi. troszke skrzypia jak sie nimi mocno porusza. Cena nowego auta zbyt wysoka, ale uzywany model juz jak nabardziej warty swojej ceny. To dobrze wydane pieniadze!
W ciagu dwoch lat uzytkowania, auto ani razu mnie nie zawiodlo. Jedyne co wymienilem to lacznik stabilizatora ktory mial juz niewielkie luzy.
Zadnych powaznych, jak i drobnych ustrek. Co mnie cieszy bo to jest moj pierwszy francuz i milo mnie zaskoczyl.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW [l/100km]

6,2