Lista ocen Citroen C6 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CitroeNiarz
Sedan 3.0 i V6 215KM 158kW
Skrzynia japońskiego producenta Aisin. Nie jest to niemieckie DSG, ale zmienia biegi jak na limuzynę tej klasy przystało i nie zachęca do rajdów i startowania ze świateł z butem w podłodze lecz parę razy mi się zdarzyło powariować na torze wyścigowym i nie było o dziwo źle. W trybie sport odrobinę szybciej i dynamiczniej zmienia biegi lekko szarpiąc.
~Lemon
Sedan 3.0 i V6 215KM 158kW
Aisin. Podobno padają sterowniki (koszt wymiany ok. 3000 zł), ale jak to mówią: jak dbasz tak masz. U mnie nie dzieje się nic. Po chwili od startu, olej szybko nagrzewa się i automat zmienia biegi prawie niezauważalnie. 6 biegów robi robotę w trasie i na mieście, dzięki temu auto jest bardzo żwawe.
~profesor
Sedan 3.0 i V6 215KM 158kW
Automat z tiptronic sprawuje się idealnie. Trochę denerwujące są szarpnięcia podczas utrzymywania stałej prędkości przez automatykę cruise powyżej 150 km/h. Ale do 130 km/h wszystko jest idealnie.
~Cytryna
Sedan 3.0 V6 HDI 240KM 177kW
Działa bardzo płynnie, ale mogłaby być szybsza. Ogólnie chyba pasuje do charakteru auta. To auta dla ludzi chcących dostojnie jechać po drodze, a nie na niej walczyć.
~happy driver
Sedan 2.7 V6 HDI 208KM 153kW
trochę długo się zastanawia np. przed rozpoczęcięm wyprzedziania gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć ale to urok tradycyjnych automatów, poza tym biegi zmienia niezauważalnie
~mariopalmeral
Sedan 2.2 HDI 173KM 127kW
Czasami coś się zachaczy ale to bardziej moja wina,przy włączaniu szustego biegu trzeba dźwignię lewarka odepchnąć od siebie .A ja często o tym zapominam.
~Sławek
Sedan 2.7 V6 HDI 208KM 153kW
Aisin. Olej zalany fabrycznie, strach pomyśleć jak wygląda ale problemów zero, działa idealnie. Mogłaby być troszkę szybsza.
~Tomasz Bartczak
Sedan 3.0 V6 HDI 240KM 177kW
Czasem potrafi bardzo delikatnie szarpnąć. Nieco muli to auto. Na szczęście mamy funkcje SPORT.
~Gostek
Sedan 2.7 V6 HDI 208KM 153kW
Nieźle zestrojona. Nie jestem zwolennikiem automatów, ale tutaj naprawde trudno się przyczepić.
~Tadeusz G
Sedan 3.0 i V6 215KM 158kW
A cóż można chcieć od dobrej niemieckiej maszyny ZF. Tiptronic działa jak należy.