Ocena kierowcy - Citroen C8

C8, 19 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 160KM 118kW
Rok produkcji 2002
Citroen C8 2.2 i 16V 160KM 118kW 2002-2014 - Oceń swoje auto
No cóż - drugi raz bym tego nie kupił. Fakt że intensywność eksploatacji jest duża do 70tys/rok. Trudno tylko wskazać alternatywę - może któryś z innej trójki (VW;FORD;SEAT) - ale też nie wiem czy nie trafiałbym zbyt często do serwisu. Zużycie oleju - w innych salonach też twierdzą, że takie zużycie to norma - dla mnie to zgroza albo zmowa producentów silników z producentami oleju.
pożeracz oleju 1l/2-3tys.km! Odgłos silnika jakby zaraz mial się rozpaść. Osiągi - jak na tą masę auta do zaakceptowania
nie mam zastrzeżeń
co 30tys.km wymiana wahaczy - to chyba zbyt szybko !
oceniam jako dobra, może nawet lepiej. Siedzi się wysoko, duża powierchnia okien
nie ma się do czego przyczepić
do dziś nie wiem jak działa ta 4-ro strefowa klimatyzacja - w serwisie też nie
gdyby nie podłoga przed pasażerem unosząca się do góry nie wiedzieć czemu, z tyłu bez rewelacji, nie można całkiem rozłożyć tylnych skrajnych foteli, profilowanie tylnych foteli uniemożliwia zajęcie jakiejkolwiek pozycji leżącej z tyłu bez narażenia się na potworne bóle
nie mam zastrzeżeń - rzeczywiście dobre, jak zwykle wiele zależy od stanu opon, nawierzchni itp.
średnio 10,8l/100 poza terenem zabudowanym - ale raczej przy dość szybkiej i dynamicznej jeździe
w Polsce wszystkie samochody są zbyt drogie - ale skoro są to myślę, że to dobrze wyposażone auto za całkiem przyzwoite pieniądze - tylko gdyby nie był tak awaryjny !
tragedia !. katalizator, wahacze (2x), pompki spryskiwacza, napinacz paska, odpadająca osłona klapy bagażnika, osłona silnika, osłona tarczy hamulca i wiele, wiele ...
nigdy nie odmówił współpracy, nie zawiódł mnie więc raczej ok - ale czy to dziś można mówić że to wystarczy !?
Citroen C8