Ocena kierowcy - DS 4 I Hatchback (Citroen)

woki, 7 lat temu
Silnik 2.0 HDi 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
DS 4 I Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Polecam to auto lubiącym kompakty. Piękne, niezawodne, chciałem zmienić na nowego ale od września do marca nie dało się go zamówić. Panowie z Citroen Polska - żenada. Wymieniłem na Focusa ST w dieslu
Karoseria : Bąble na masce - podobno jest aluminiowa ale lakier wstaje
Układ hamulcowy : 4 razy wymieniłem tarcze na gwarancji, po wymianie na inne było ok
Inne : wstający pseudo ocynk na plastikach
Piękne auto, niezawodne auto. Gdyby nie drobne braki w wykonaniu Citroena. Niestety jakość powłoki udającej ocynk na plastikach jest mizerna (2 razy wymieniłem te elementy na gwarancji). Na masce pojawiają się bąble (2 razy wymieniłem na gwarancji). No i dziecku trzeba pobandażować ręce by nie rysowało tylnych klamek :)
187 000 km zrobiłem wersją sport chic w dieslu z manualem. Jedyne awarie to 4-krotna wymiana tarcz hamulcowych na gwarancji. Po wymianie na inne problem znika.
Idealna. Nigdy nie miałem problemów. Biegi wchodzą perfekcyjnie nie zależnie od przebiegu. Jedyny mankament to jakość skóry na gałce lewarka. Wyciera się już od patrzenia (4 razy wymieniłem na gwarancji)
Auto w zakrętach prowadzi się doskonale. Mimo swojej wysokości jest stabilne i nie sprawia wrażenia jazdy karuzelą. Zero problemów od wyjazdu z salonu do momentu sprzedaży.
Wielka jak ocean przednia szyba z dodatkowo odsuwaną górą - perfect jak stoisz pierwszy na skrzyżowaniu. Do tyłu też spoko, resztę robią świetnie działające czujniki cofania.
Wszystko pod ręką. Nawigacja ma trochę kiepskawy interface ale podobno poprawili. Po lewej stronie kierownicy na dole idealne miejsce do przykręcenia CB.
Klima działa jak trzeba, ogrzewanie mogło by być odrobinę mocniejsze przy odmrażaniu auta. Ale ogólnie jest bardzo dobrze. Fajna funkcja rest!
Dla mnie idealnie. Jeśli ktoś lubi kompakty tak jak ja to naprawdę polecam. Najdłuższa trasa to 1680km jednorazowo. Wyszedłem z auta nie połamany bez bólu kręgosłupa. Masaż w fotelach to naprawdę bajka - w szczególności dla osób z cierpnącymi nogami. Jeśli chodzi o tył to moje dziecko nie narzekało.
Cicho, przyjemnie, bez klekotania w środku. Kilka osób spytało mnie czy to naprawdę diesel. Jakbym miał się czepiać to Antena gwizda powyżej 180km na godzinę ale ja tak szybko nie jeżdżę :)
Drogie przeglądy, niskie spalanie, auto raczej tanie w utrzymaniu. Po zakończeniu gwarancji raczej tanie w częściach (mój mechanik stosuje tylko oryginalne części). Nie wiem jak z innymi częściami ale obsługowe raczej na rozsądnym poziomie.
Za 100 000 wyjechałem pięknym czarnym demonem, którego przez 4 lata podziwiali wszyscy. Auto w full wypasie (bez automatycznej skrzyni i automatyczne regulacji forteli. Wszyscy mówili: zgłupiałeś? kompakt za stówę? Pozdrawiam dyletantów. Dla mnie relacja ceny do jakości OK (nie licząc mankamentów wspomnianych wcześniej)
Wymiany: 4 razy tarcze na gwarancji, 4 razy gałka zmiany biegów, ocynk na listwie z przodu 2 razy, ocynk na kierownicy 1 raz, jakiś tam stabilizator w układzie kierowniczym raz, wymiana maski 2 razy - to wszystko na gwarancji. Po gwarancji tylko obsługowe rzeczy.
BRAK! Nigdy mnie nie zawiódł!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 163KM 120kW [l/100km]

6,3
DS 4 I Hatchback (Citroen)