Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW od 2013 (11) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pan_Buka
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Sprawdza się nadspodziewanie dobrze. Podobno moc nowych egzemplarzy dość znacznie przekracza katalogowe 150km po to, aby pod koniec okresu gwarancji użytkownik nie mógł awanturować się, że samochód ma moc poniżej deklarowanej. Nie wiem czy to prawda, ale dynamika jest fantastyczna, zarówno podczas startu zatrzymanego jak i przede wszystkim wyprzedzania - moment 360Nm pozwala na sprawne wykonanie tego manewru nawet na piątym i szóstym biegu....
~HR
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
2.0 HDi miałem też w Peugeocie 508, tylko tam był mocniejszy, ale te 150KM też daje radę. Można płynnie wyprzedzać nawet z kompletem osób i bagażem. Ogólnie słychać że mamy Diesla, ale jest całkiem dobrze wyciszony. Elastyczność i osiągi są zadowalające, wiadomo, że z czasem brakuje mocy, ale patrząc obiektywnie silnik w sam raz do tego samochodu. Spalanie póki co poniżej 6 litrów.
~marian
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
silnik jest wyposażony stop/start i uchowaj boże miał być niezawodny pękła sprężyna napinacza zerwał się pasek ,zostałem do transportowany do ASO w W-wie przy al. krakowskiej tam się okazało ,że stacja nie ma części i tak to już trwa 2 miesiące .
~Seba
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Niezła dynamika - w sumie nawet lepsza w zakresie 80-150 niż 0-80. Dobra elastyczność - np. da się jechać bez burczenia cylindrów na VI biegu od 65-70, ale żeby przyspieszyć trzeba zredukować do III.
~Mariusz
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
2.0 hdi 150KM spokojnie daje radę ale mniejsze jednostki chyba nie mają sensu w tym modelu. Poza tym francuski 2.0 hdi powoli staje się legendą i nie wymaga większych komentarzy :-)
~Gość
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Dynamiczny i oszczędny ale głośny. Silnik stał się hałaśliwy po przejechaniu ok. 60 kkm wcześniej przy prędkości 160 km/h mogliśmy spokojnie rozmawiać. Teraz to już niemożliwe.
~bessa
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
polecam 2.0 hdi, dynamika na bardzo dobrym poziomie jak na auto rodzinne, bardzo niskie spalanie jak na takie gabaryty
~Dawid
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
150 koni radzi sobie i wystarcza do normalnego przemieszczania mimo automatu. Stosunkowo głośny.
~Andy78
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Elastyczny, mocna jednostka godna zaufania
~Nowy
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Dobrze przyspiesza, względnie cichy.
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso