Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW od 2013 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~HR
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Nie rozumiem, czemu PSA robi takie skrzynie. Przecież w rodzinnym samochodzie nie powinniśmy się skupiać nad zmianą biegów, a tu z biegi wchodzą twardo i z wyraźnym kliknięciem, czasami jest problem żeby wrzucić jedynkę. Poza tym jest dobrze zestopniowana.
~Pan_Buka
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Nie jest źle, ale do japońskiej skrzyni jej daleko. Wymaga mocnego i pewnego włączenia biegu, w przeciwnym razie ma tendencje do wyskakiwania z paskudnym zgrzytem. Sam lewarek umieszczony jest dobrze, ręka intuicyjnie trafia tam, gdzie trzeba.
~bessa
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
automat mógłby być szybszy przy agresywnej jeździe, ale do komfortowego przemieszczania się idealna, w razie potrzeby można przełączyć na tryb manulny (brak trybu sport) i jak się spieszymy używać łopatek przy kierownicy
~Mariusz
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Miłe zaskoczenie automatyczną hydrauliczną skrzynią biegów. Eksperci ją chwalą a ja mogę tylko potwierdzić pozytywne opinie. Super!
~Gość
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Chciałem automat ale wtedy jeszcze nie było w ofercie. Manualna jest toporny ale przełożenia dobrane są bardzo dobrze.
~Dawid
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Lubi szarpać kiedy chce się jechać tak jak do chce, a nie tak jak lubi/chce auto. Biegi zmienia wolno.
~Seba
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Najsłabsza część pojazdu - skrzynia biegów pracuje topornie, biegi trzeba wrzucać dosyć precyzyjnie.
~Bartek
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
automat pracuje świetnie, szybko reaguje na wciśnięcie gazu, hamuje biegami jadąc z górki
~Nowy
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Jak wyżej wspomniałem lubi czasami szarpnąć. Przy przyspieszaniu ładnie redukuje.
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
6,3
~Andy78
Grand Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
przy 50 km;h trzeba jeździć na 3 biegu.
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso