Ocena kierowcy - Citroen Jumper III

dawidg96, 5 lat temu
Silnik 2.0 HDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Citroen Jumper III 2.0 HDi 130KM 96kW od 2014 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo ładny samochód i całkiem ładowny. Pozytywnym zaskoczeniem na pewno było nagłośnienie, które jak na tego typu samochód gra bardzo przyjemnie. Mogłaby być jedynie dodana funkcja odtwarzania muzyki przez bluetooth. Obecnie przez bluetooth można jedynie rozmawiać. Konstrukcja samochodu mogłaby być sztywniejsza i lepiej wykonana. Zdecydowanie najgorsze co można doświadczyć w aucie to widoczność i te strasznie szerokie słupki. Miałem okazję jeździć wieloma autami tego typu i nigdy nie było z tym problemu. Kolejna wada to zwrotność. No ale napęd z przodu wszystko tłumaczy...
Trochę głośny, ale bardzo ekonomiczny.
Większych problemów z nią nie było, czasem się zdarza zgrzytnięcie przy wrzucaniu wstecznego albo 5-6 biegu mimo, że wszystko się robi poprawnie.
Zwrotność samochodu to tragedia. Koła skręcone do oporu, a w bramę trafić nie można za pierwszym razem bo brakuje skrętu.
Nie ma tragedii, choć mogłaby być troszkę twardsza blacha. Kiedyś stojąc jednym kołem na krawężniku nie mogłem zamknąć tylnich drzwi bo się konstrukcja samochodu skrzywiła. Tak samo jak było już mało miejsca w aucie, a potrzebowałem się przecisnąć do przodu to stając na błotniku ten się zapadł pode mną. W tego typu samochodach innych marek mi się to nigdy nie zdarzyło.
Największa wada tego samochodu to widoczność. Wszystko przez strasznie szerokie słupki. Miałem ogrom sytuacji, w których bym wymusił pierwszeństwa bo auta wcale nie widziałem i wyleciało mi zza słupka w ostatniej chwili. Pół biedy gdy takie sytuacje zdarzają się gdzieś na parkingu czy ulicach gdzie jeździ się powoli. Gorzej gdy będe chciał wjechać na drogę, na której jeździ się około 100km/h.
Nie mam większych zastrzeżeń. Szkoda tylko, że mimo, że auto jest odpalone, na wolnych obrotach traci temperaturę i wewnątrz robi się zimno.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 130KM 96kW [l/100km]

9,5