Ocena kierowcy - Citroen Nemo Van

Pawel, 9 lat temu
Silnik 1.4 HDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2009
Citroen Nemo Van 1.4 HDI 70KM 51kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Tak jak pisalem wczesniej super spalanie, dobra dynamika, elastycznosc no i cisza.
Autko zakupilem swiezo przejechalem nim dopiero 5 tys km. Co do zastrzezen to strasznie nie pasuja mi trzeszczace plastiki. Spalanie super nie przekraczam 5L. Minimalne srednie 4,1 L. Naprawy po zakupie wymieniony olej, tuleje w tylnich amortyzatorach i sie jezdzi.
Silnik nie moge sie do niego przyczepic, od 2 tys obr/min dostaje zycia. Ponizej spokoj i cisza. Spalanie smieszne, przyspieszenie akuratne jak na malego dostawczaka, elastycznosc ideal. Naprawy trzeba uwazac na paliwo a takto studzic turbine i juz.
Skrzynia biegów nie zauwazylem zadnego haczenia biegów, zgrzytów itd. Biegi jak to w dieslu jedynka krotka i dwojka tez ale trojka nadgania. Ogólnie zadnych zastrzezen.
Hmmmm i tu mozna cos powiedziec zlego. Trzeba uwazac na zakretach bo mozna sie poslizgnac, dosc mocno sie tyl wychyla a przod nurkuje. Zawieszenie momentami halasliwe. Na tyle zle skonstruowany montaz amortyzatorow, bardzo mocno obciaza tuleje gorne ktore sie wybijaja ale mozna je kupic na necie za 25 zl. Serwis wymaga wymiany calych amortyzatorow i tak samo sklepy.
Coz tu pisac. Bardzo dobra wysoko sie siedz. Szyby duze. Mamy wrazenie jazdy wiekszym samochodem niz jest. Lusterka maja troche maly zakres regulacji.
Przemyslana i juz. Chociaz wycieraczki pierwsza predkosc / czasowa nie regulaowana a by sie przydala. Reszta zero zastrzezen.
U mnie grzeje po 5 km. A po 10 musze zmniejszac ogrzewanie bo mala sauna sie robi. Zobaczymy jak w mrozy bedzie. Na ta chwile temp poranne - 5 byly nic zlego nie napisze.
Hmm przestrzen. Moze duzo nie wymagam ale mi w 100% starcza a mam 180 cm i 83 kg. Taki sredniak. Wczesniej jezdzilem expertem 1 generacji pod wzgledem schowkow przegrywal.
W wiekszosci slysze tylko szum wiatru i opony. Silnik cisza, chyba ze wkrecamy go na obroty.
Spalanie smieszne, naprawy jak narazie bardzo tanie i prawie zadne. Wiec koszty tez niskie. Na 100 km jazdy starcza mi 22 zł.
Jako ze samochod zakupilem od 1 wlasciciela z przebiegiem 95 tys km. Rocznik 2009 z polskiego salonu za 12500 zl. Werdykt jest jeden stosunek jakosci do ceny wzorowy.
Jak narazie nic sie nie zepsulo, leje i jezdze i mam nadzieje ze tak dalej bedzie. Lakier z progow zaczyna schodzic prawa strona ale juz kupilem chlapacze i problem z glowy.
Powaznych usterek brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDI 70KM 51kW [l/100km]