Ocena kierowcy - Citroen Nemo Van

Piociu, 11 lat temu
Silnik 1.4 HDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2009
Citroen Nemo Van 1.4 HDI 70KM 51kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy (jak samochud jest dociążony z 200 kg) to bardzo ładnie się go prowadzi.
Układ elektryczny : Zwarcia w układzie i trzeba czukać gdzie coś zaśniedziało i usunąć w 4 letnim samochodzie to dla mnie nie do pomyślenia
Zawieszenie : może teraz już to dopracowcjiali ale mi wymienili od nowości prawie cały naszczęście jeszcze na gwaran
Inne : pompa paliwowa po 3 latach zaczyna szwankować
Kupiłem go jako samochud do pracy i chciałem nim troszkę pojeździć ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo niedługo się rozsypie.
Jak na diesla pali dużo 6,8-7 bez względu na to czy miasto czy trasa. I oczywiście wielka turbo dziura.
Jedynka bardzo krótka.
Jak samochód dociążony to można jechać, na pusto odradzam można z drogi wylecieć, albo dachować
Pod tym względem super. Duże lusterka boczne.
Nie ma co narzekać.
Trzeba swoje odczekać w zimie aż ciepłe powietrze poleci, a jak jest poniżej -20 to bez kurtki się w kabienie nieobędzie.
Naszczeście jestem drobny bo jak ktoś większy probował usiąść za kierownicą to miał bardzo duży problem.
Dopiero powyżej 3 tys. obrotów zaczyna być w środku glośno.
Zaużycie paliwa nie jest takie złe, ale przeglądy i naprawy to koszmar tym bardziej że w ASO nie zabardzo wiedzą co robią więc wszystko zajmuje im dużo czasu i biorą za to kupe kasy.
Za tą cenę spodziewał bym się bardziej wytrzymałego samochodu i mniej awaryjnego.
co chwila coś.
Po pół roku coś było wymieniane w przednim zawieszeniu, po 3 latach cała tylne zawieszenie. Co chwila coś z okablowaniem. Już 2 razy sprawdzali cale okablowanie bo jakieś zwarcia były. ostatnio jeszcze doszły problemy z pompą paliwa. Raz po raz coś jej nie styka i układ się zapowietrza i samochud gaśnie podczas jazdy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDI 70KM 51kW [l/100km]

6,7