Ocena kierowcy - Citroen Nemo Van

Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen Nemo Van 1.4 HDI 70KM 51kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : niezłe spalanie,
Posiadam auto w firmie hydraulicznej, małe do poruszania się po mieście, i częste trasy do 200 km, jestem zadowolony. mógłby być mocniejszy silnik.
Silnik 1,4 diesel jest oszczędny, ale stanowczo za słaby przy pełnym obciążeniu. trochę głośny. Średnie spalanie 5,2 przy 150 kg ładunku i kierowca.
Brak usterek, pracuje jak na to auto dobrze, Zimą zanim się rozgrzeje ciężko pracuje.
Załadowane auto prowadzi się lepiej, dobry skręt, dość sztywne.
Duża przednia szyba widoczność dobra.
Auto małe w środku ja mam 168 więc jest dobrze,a le powyżej 175 to są już kłopoty z dopasowaniem się do ciasnego miejsca. mało miejsca dla drugiego pasażera. przy dwóch osobach brak miejsca na jakąkolwiek torbę nawet neseser. dostęp do przełączników jest dobry.
Małe, przytulne miejsce jest szybko wentylowane, klimatyzacja nadąża jeśli jedziemy w tracie w mieście spada temperatura. Winą jest mały silniczek auta. natomiast latem klimatyzacja radzi sobie znakomicie i cicho.
Jak pisałem auto doskonałe dla niskiego wzrostu kierowcy i pasażera. powyżej 175 cm jest ciasno na nogi i głowę, siedzenia są dobre, brakuje regulacji pełnej zagłówków. przy dwóch osobach brak miejsca na małą torbę lub teczkę z dokumentami.
Niestety auto jest dosyć głośne, jeśli dodać do tego relingi to głuchota murowana, przy podróżach na długich trasach jazda jest męcząca ze względu na szum opływający auto.
Auto moje jest dość eksploatowane jednak myślę że ma niskie koszty utrzymania, do tej pory przeglądy średnia 850 zł co 30 tyś, wymiana szczęk przód, drążki stabilizatora, końcówki drążka kierow. (gwarancja)
Za te pieniądze auto warte zakupu jednak polecam większej mocy silnik, lub to auto dla niewielkiego zakładu rzemieślniczego taki jak mój.
zepsuty mechanizm podwieszenia koła zapasowego,
jak na razie brak takowych i niech tak zostanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDI 70KM 51kW [l/100km]

5,2