Lista ocen Citroen Saxo (180) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 211 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Niestety, jako że tylko użytkuję auto,a nie jestem właścicielem - to nie jest to sprzęt zadbany :( dlatego występują takie usterki jak: -wybite poduszki pod silnikiem (wymiana groszowe sprawy) -wybite zawieszenie (jak przejechałem się swoją Fiestą z 2009 roku, to po prostu niebo i ziemia... ALE Saxo ma 13 lat, IMHO skoro nie inwestowano do tej pory ani złotówki w zawieszenie, to miało się prawo wybić - niedługo ma być w końcu wyremontowane...
~tomaszo
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Trochę tego było a mimo tego że to duperele to są drogie :( 1. zamek pasażera nie był często używany i teraz się już nie otwiera kluczykiem 2. zepsuł się siłownik zamku centralnego tylnej klapy 3 pourywały się zaczepy sznurków podnoszących tylnią półkę 4 często przepalają się żarówki 5 nie wolno nic wsadzać pod fotel kierowcy są tam przewody np od air bagu którego kontrolka migała mimo tego że wszystko powinno być ok (bez wypadku) a tu się...
~Piotr
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł usterki jekie miałem przez 8 lat uzytkowania to: łaczniki stabilizatora pasek alterna bezpiecznik tablicy przyżadów 2 razy (brak wskazań prędkosciomierza i obrotomierza) Swieca żarowa (wymiana wszystkich we własnym zakresie) czyszczenie i smarowanie cylinderków chamulcowych bardzo czesto sie zacierają i nie odbijają jak trzeba, naszczeście nie są skomplikowane pamiętać trzeba tylko ze dolewac nalezy tylko...
~Użytkownik1966
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wydaje się że jest tu mało elektroniki (mowa o modelach z początku produkcji) ale psuje się nadzwyczaj wiele np. podświetlenie deski rozdzielczej, kontrolki, alarm, alternator, oraz cos ciekawego od niedawna przy włączonych światłach zarówno u kierowcy jak i pasażera tita nam ostrzeżenie zapalonych świateł, kiedyś było tak tylko z drzwiami kierowcy, albo coś się popsuło albo sie naprawiło same po 10 latach.
~hawana
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
wymiana części eksplaatacyjnych, klocki co 50tys, rozrząd co 80tys, olej co 15tys cały czas syntyk, opony letnie od nowości i jeszcze się nadają (mają nie wytarte znaczki bezpieczeństwa) kiedyś popsuł sie migacz - 30 zł, Swiatełko stopu nie działało kiedy wciskałem pedał i nie była to żarówka 30zł, jakiś elemnt przenoszenia biegów wyglądał jak kość udowa 50zł, żarówki zaczęły siadać po 120tys. w sumie bardzo dobre autko
~Kaz
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Beznadziejne i niertrwałe hamulce (co za tym idzie słaba droga hamowanie np. w porównaniu do polo). Niesamowicie często i głośno włącza się wentylator silnika. To podobno w tych samochodach normalne. Kilka razy świeciła się lampka wtrysku i nierówno chodził silnik ale to wina złego paliwa - samoistnie wszytsko doszło do normalnosci. Bardzo słaba blacha - mały kasztan robi już poważne wgięcie.
~pawel.vin@interia.pl
Hatchback 1.1 i 54KM 40kW
tylna belke, peknieta obudowa filtra powietrz, telepaice 3rd swiatlo stopu, gasnacy silnik, beznadziejna elektryka przy silniku (ale to tez m.in. wina partacwa przy instacji gazowej), odpadajace listwy boczne, zepsuty fotel pasazera, odpadaja obudowa wewnetrzna dzwii, radio dzialalo w zaleznosci jak mocno zamykalo sie drzwi, ciezko chodzacy uklad kierowniczy
~witek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Oryginalny francuski tłumik wydechu padł dziurawy po 2 latach i przebiegu ok. 25 tys.km. Teraz mam krajowy, zrobiony w jakimś warsztaciku przez domorosłego polskiego fachowca i nic mu nie jest już 8 lat. Wstyd, firmo Citroen! Poza tym po 6 latach pękła mi skorodowana rura od wydechu przy katalizatorze, ale to pospawałem sobie już sam.
~antytost
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
To co mnie spodkało na dystansie od 46900km (kupno) do 63600(dzis) od marca 2005 do grudnia 2005: 1. Bebny - po 2 tyg stania w garazu do wymiany (sól z dróg) -zaraz po kupnie 2. Olej , filtry 3. Podspawany wydech (jeszcze wytrzyma) 4. Katalizator - tez nie pierwszej swieżosci. 5. rozładowany akumulator (te same 2 tyg) - po naładowaniu sprawny.
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Póki co od remontu jedynie czyściłem styki w tylnej lampie, bo wyszło, że stoi w niej woda i prawy stop przestał świecić. 10 minut roboty papierem ściernym i znowu działa. A z innych pierdółek tego typu to wymiana żarówek w lewym reflektorze jest niemożliwa bez jej wyjęcia, w prawym jak ktoś ma chude ręce, to jeszcze da radę.