Lista ocen Citroen Saxo (193) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Tutaj trochę dziegciu: jak na mój wzrost (181 cm) auto jest trochę małe, jak prowadzę, to nawet na maksymalnym odsunięciu fotela, mam wrażenie że siedzę troszkę za blisko kierownicy - nie utrudnia to prowadzenia, ale potrafi męczyć, zwłaszcza jak stoimy w korkach z nogą na sprzęgle. Kiedy jestem pasażerem z przodu, jest już sporo lepiej, spokojnie starcza miejsca na wyciągnięcie nóg, choć za moim siedzeniem usiądą tylko bardzo niskie osoby...
~wbdb@wp.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak na takie małe autko i mnie (170cm) przestrzeń wystarczająca. Gnałem kilka razy przez całą Polskę i czułem się wyśmienicie. A pasażerowie? wożę się raczej sam, a jeśli już kogoś to przeważnie \"ogry\", o których pisałem powyżej (2x 100kg i pow. 190cm) i stwierdzili, że ma potencjał i po 300km jazdy nie czuli się zmęczeni. I żeby było ciekawiej, jak były przystanki, to bili się, który ma siedzieć z tyłu. Tak im się podobało. Z przodu, jak...
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Typowe auto 2+2, z tyłu raczej tylko zakupy można wkładać na co dzień. Jak już wspomniałem, ze swoimi 190 cm wzrostu nie mam kłopotu, żeby wejść i wyjść z auta, głowa też ma zapas pod podsufitką. W Polonezie się nie mieściłem, za to Saxo jest póki co jedynym osobowym samochodem, jakie prowadziłem, w którym prawe kolano nie obija mi się o deskę rozdzielczą, a przy moim ustawieniu fotela obija mi się nawet w autobusach, które zawodowo prowadzę.
~wbdb
Hatchback 1.1 i 54KM 40kW
Przy moich 172cm wzrostu w zupełności wystarcza. Czasami jak kumpel się ze mną zabiera a ma 2m to wygląda jakby wsiadł do Malucha, ale mówi, że mu wygodnie. A często się zabiera i tłuczemy sporo kilometrów. W 5 osób też da się jechać, ale najlepiej jak 4 osoby są w środku. Luzu może nie ma, ale ciasno też nie jest.
~rapet
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Miejsca w sumie było sporo. Chociaż autko na prawdę jest małe. Co prawda za mną (188 cm wzrostu) można było zapomnieć o tym, że się usiądzie. Duży minus za jakość wykonania regulacji oparcia. Nie dość, że się fotel nie kładł do końca to jeszcze, trzaski sprężyny przyprawiały mnie o dreszcze.
~Yarexpol
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Dało się nim jechać w 6 dorosłych osób (w wersji 3d) ale w 5 jest wystarczająco przytulnie. Przy w miare rozsądnych ustawieniach foteli i z tyłu nie ma problemów żeby wygodnie usiąść. Trochę się trzeba nagimnastykować z wsiadaniem do tyłu bo fotele się słabo odchylają ale nie jest to przesadnie uciążliwe.
~Darek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Dla kierowcy i pasażera do 180 cm miejsca pod dostatkiem jak na tą klasę auta. Z tyłu zadowolonych będzie dwoje dzieci. Możliwa wyprawa nad morze z południowej Polski zestawem 2+2(dzieci). Bagaże na dwutygodniowy pobyt, o dziwo mieszczą się w bagażniku po zdjęciu półki!
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Jak na tak małe auto to jest mile zaskoczony. Z przodu jest dużo miejsca, więc można poczuć się jak w aucie klasę wyżej. Z tyłu w wersji 3D wygodnie będzie dwóm osobom dorosłym. W trójkę trochę gorzej ale na krótkich dystansach będzie wystarczająco.
~kkamileq
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
przy wzroście 190 mam kierownicę między kolanami można się przyzwyczaić, ale ja zmieniłem na trochę mniejszą. Pomimo braku wspomagania mogę kręcić jedną ręką. Jak się odsunę do końca to z tyłu dorośli mają problem z siedzeniem, a w 5 osób jest niewygodnie
~dan1521@o2.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Lubię siedzieć blisko kierownicy, przy moim wzroście 185cm, mieszczę się bez problemu, chociaż tata czasem narzeka (troche szerszy :P) Jeżeli chodzi o miejsce z tyłu... zmieścić to się każdy zmieści, jednak 4 dorosłe osoby chyba nie będą zachwycone