Lista ocen Citroen Spacetourer (8) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~prodzyn128277
Van M 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Do silnika nie mam uwag. Sprawdzona jednostka, co prawda dodane AdBlue, ale póki co nie miałem sposobności uzupełniać. AKTUALIZACJA: Dolewka AdBlue 15 litrów. Jeśli wierzyć zapewnieniom Salonu, że przy wydaniu był pełny zbiornik, to jedno pełne zalanie starcza na 10-12 tys. km. Pracuje cicho, nie przenosi zbytnio hałasu do wnętrza auta, dzięki czemu podróż jest miła dla ucha. Głośniej jest tylko przy starcie, kiedy auto wchodzi na obroty.
~Seba
Van M 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Duży apetyt. Jazda ulicami podmiejskimi śr. 70-90 , 9,7l/100km. Autostrada 173km i to jest max jaki wyciąga, 10l/100km. Silnik elestyczny jak trzeba to pokazuje pazura. Ogólnie miło się jeździ . Pewnie gdybym miał 8 stopniowy a nie 6 skrzynię to jeszcze lepiej by było na trasie i mniejsze spalanie ale ogólnie da sie przeżyć. Bak 70l rezerwa jak zaświeci to już max 45km.
~Mlody
Van XL 2.0 BlueHDI 150KM 110kW
Do 150 tys bez problemów , później znaczne pobieranie oleju , awaria pompy płynu AES, czujnika termostatu, konieczność programowania czujników
~Marcin
Van XL 1.6 BlueHDI 116KM 85kW
Oszczędny i dynamiczny. Jeśli się jeździ w zakresie obrotów 1500-2100 jest naprawdę dobrze. Najwyższy moment obrotowy przypada własnie na 2000 obr./min.
~Kokukuko
Van XS 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Ma moc skubaniec. Świetnie ciągnie tą budę. Niejedna osobówka wymięka. Klekocze na zimno. Trochę za bardzo, według mnie.
~citrofil
Van XS 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Świetnie pasuje do gabarytów. Jeśli ktoś twierdzi, że taka buda jest mułowata. to niech się przejedzie
~Seba
Van M 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Nadal pali 8,5l na 100km niżej nie udało mi się zejść.
~Piotrek
Van XL 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Bardzo mocny a przy tym oszczędny.