Lista ocen Citroen Spacetourer (8) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~prodzyn128277
Van M 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Poprzednio jeździłem DSG. I co tu mogę napisać. Francuzi muszą dopracować tę skrzynię. Choć nie mogę napisać, że jest źle. Biegi zmieniają się płynnie. Przy wyprzedzaniu auto od razu wrzuca właściwy bieg. Może konieczna jest aktualizacja firmware'u. Mnie najbardziej denerwuje brak reakcji na wciśnięcie pedału gazu, gdy chcę szybko skręcić w lewo na skrzyżowaniu (stoję). Reakcja na wciśnięcie i poderwanie auta do jazdy do przodu to czasem...
~Marcin
Van XL 1.6 BlueHDI 116KM 85kW
Przełożenia płynne, dobrze zestrojona. Na 4-tym biegu można spokojnie jechać przez teren zabudowany, chyba do tego go projektowali, spalanie wtedy spada do 3l/100km. Przy ruszaniu trzeba jedna trochę dodać gazu, potrafi zdusić silnik, ale to 1.6.
~Seba
Van M 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
6 biegowa. na 2 biegu ma jakby półbieg zanim wskoczy na 3. ogólnie ok brakuje może tych 2 biegów do 8 to na trasie. Dobrze zmienia nie czuć szarpnięć a jak trzeba wyprzedzić to ładnie redukuje.
~Mlody
Van XL 2.0 BlueHDI 150KM 110kW
Wadliwa konstrukcja , brak pełnego smarowania zębatek 1 biegu w efekcie konieczność rozebrania skrzyni i zmiana fabrycznego rozwiązania
~Piotrek
Van XL 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
8 biegów daje komfort jazdy i wprowadza ekonomię w użytkowaniu. Dzięki skrzyni 8 biegów samochód pracuje na niskich obrotach.
~citrofil
Van XS 2.0 BlueHDI 177KM 130kW
Bardzo dobrze dopasowany automat do silnika. Czasami szarpie. czasami za długo pomyśli, ale nie dał mi do tej pory popalić.
~Seba
Puki co ok