Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

boodzio 2, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 121KM 89kW
Rok produkcji 1994
Citroen Xantia I Liftback 2.0 i 121KM 89kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
jesli nastepne auto to tylko xantia II nic dodac nic ujac
nie chce dawac 5 bo napewno sa lepsze konstrukcje,sam silnik nie nalezy juz do mlodych konstrukcyjnie ,jednak jest nie zawodny.mam autoamata a takim inaczej okresla sie elastycznosc,po prostu auto samo wybiera bieg i utrzymuje optymalne obroty
automat narazie przy tym przbiegu cisza zmiany i redukcje plynne
jak dla mnie bajka pod wzgledem komfortu,jednak kierowcy uzytkujacy auta standartowe beda musieli sie przestawic na nowe zachowania na drodze.tylna skretna belka ma wplyw na ostra jazde na zakretach ,ale kto sie takim autem sciga
przod i boki ok nalezy sie przyzwyczaic o ograniczen z tylu i w okolicach tylnego slupka.pomagaja czujniki parkowania ktore zamontowalem
moze byc wszystko w zasiegu reki
nie narzekam auto bardzo szybko sie nagrzewa nawet zima dzialaja wentylatory chlodnicy w srodku upal.klima tez spokojni edaj erada nawet w duze upaly.
zarowno z przodu jak i stylu mozna wygodnie podrozowac mam przeslo 180cm i spokojni sie mieszcze zarowno jako kierowca jak i jako pasazer tylnej kanapy
poza odglosami wiatru w okolicach 110km/h to cisza.silnik sie slyszalny jedynie tlumik ktory jest sportowy u mnie
jesli chodzi o cene czesci to sa niskie jak na takie auto,nalezy rozwiac opinie ze sa to psujace sie auta a zawieszenie ma krotka zywotnosc. adac uznalo xantie za model citroena ktory najmniej ulega usterka. nalezy unikac tylko aso zwlaszcza jesli chodzi o hydro.
super auto za smieszna kase
nie robilem jeszcze nic takiego
jest ok zrobilem zawieszenie przy przebiedu ok 195tys

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 121KM 89kW [l/100km]