Lista ocen Citroen Xantia I (170) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TRG42
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Ogrzewanie to tylko właściciele starszych merców i cytryn wiedzą jak auto grzeje! ciepłe powietrze leci już po 30s od uruchomienia na dużym mrozie ! czytałem tu opinię o skodzie fabii że grzeje 5-7 min... śmiałem jak nic ! VW nie mają dobrego ogrzewania ! to samo było w cady... 10 min i zimno ! ja po tym czasie muszę już otwierać okna bo ukrop leci! klima hmm kupiłem auto 10 lat miało i skraplacz poszedł się paść... teraz 1,5 roku chłodzi...
~peter.k
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Tu trochę gorzej. Jeśli ogrzewanie było ustawione na automat to dopóki silnik się nie nagrzał w pełni, dmuchawa pracowała tylko na pierwszym biegu. Zawsze można było jednak przełaczyć na ręczne sterowanie i wybierać jak wygodniej. Słabo grzeje w nogi. Klima wyrabia w upały bez trudu. Samochód strasznie szczelny przez co jeśli wsiadają do niego 4 przemoczone osoby w deszczowy dzień to albo trzeba otwierać okna żeby nie parował albo włączyć...
~miroslaw998
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Pamiętam cały czas że oceniam auto osiemnastoletnie.Brak klimatyzacji,brak szyberdachu.To braki trzeba równoważyć tym co jest.Nie miałem okazji przetestować dosłownie ogrzewania ale po tym co zauważyłem auto doskonale przekazuje ciepłotę po odpowiednim ustawieniu nadmuchów.To samo dotyczy także kwestii wentylacji.Wentylator chodzi cicho i jego pracy wcale nie trzeba zagłuszać podgłaśniając radio.
~Mariusz
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
jesli chodzi o ogrzewanie to jest doskonale-no coz 2 grzalki swoje robia i nawet przy ujemnej temp na zewn, w aucie robi sie cieplo po zaledwie 3minutach - i tak wyglada ogrzewanie w opcji bez klimatyzacji.Z kolei w lecie narzekac raczej tez sie nie powinno, bo Xantia posiada 2dmuchawy, ktore cieplego powietrza za bardzo nie daja.Lepiej wygla sytuacja z klima.
~moroaman
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
wentylacja istnieje, auto szybko łapie temperaturę (zimą jakieś 3 kilometry i już wieje ciepłe). Ważna sprawa - w słoneczny, letni dzień na parkingu wnętrze samochodu nagrzewa się MASAKRYCZNIE...nie wiem jaka jest przyczyna - szyby mam oryginalne...czasami nawet pod koniec lutego muszę okienko lekko uchylać. Nawiew działa na najwyższym biegu głośno...
~Maveriq
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Wentylacja hmm... no działą :) Grzeje chłodzi, klimatyzacja nie poraża szałową skutecznością, ale w zupełności wystarcza, nawiew głośny tylko na max obrotach. Jestem dość wysoki (186cm) więc przy ustawieniu nadmuchu na szybę wieje mi prosto w oczy... to skutecznie zniechęca do zwiększania siły nawiewu do takiego poziomu, by szybko odparować szybę.
~Lenny_White
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Wentylacja i ogrzewanie w tym samochodzie to rewelacja!!! W mroźne dni w minutę po odpaleniu auta z nawiewów zaczyna lecieć gorące powietrze i w miły sposób ogrzewa całe obszerne wnętrze. Przy maksymalnym położeniu manetki ogrzewania można się ugotować w środku;-) Nie spotkałem się z tak wydajnym systemem w żadnym innym samochodzie.
~inspektor
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Nawiewy, ogrzewanie i klima automatyczna są bardzo wydajne i nic tu nie ma do zarzucenia. Problem jaki się pojawił przy stanie licznika 289 tys km to rozszczelnienie się nagrzewnicy, której wymiana polega na rozebraniu połowy auta wewnątrz na co trzeba poświęcić cały dzień od bladego świtu aż do zmierzchu.
~aweventus@poczta.onet.pl
Liftback 1.6 i 88KM 65kW
Bez zastrzeżeń i bez rewelacji. Ale powyżej średniej - nie ma takich niespodzianek, jak wiecznie parująca szyba w hondzie, czy "dziwny" nawiew w skodzie. Wentylator, ktory lubie mieć zawsze właczony na "1" w tej pozycji działa raczej cicho, chociaz widzialem cichsze 9a raczej słysalem).
~Keverus
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Nie napotkałem żadnych problemów z wentylacją, bądź ogrzewaniem z wyjątkiem jednej rzeczy: Panel sterowania temperaturą posiada tylko 3 ustawienia, mianowicie: Lekkie ogrzewanie Ogrzewanie Mocne ogrzewanie, pomimo tego, że mamy ładnie prezentujący się suwak.