Lista ocen Citroen Xantia I (171) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miroslaw998
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Znowu kwestia wieku wpływa na fakt że nie ma ideału.Wcale nie chodzi o dźwięki pracującego czy jak kto woli ryczącego przy 120 silnika ale o \"wyklepane uszczelki w drzwiach.Przez osiemnaście lat ktoś jednak \"klepał\" drzwiami i nie ma się co dziwić że gdzieś od czasu do czasu \"świśnie\" powietrze.Mi to nie przeszkadza a jak zacznie to wymienię na nowe.
~Lenny_White
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Na jałowym biegu do naszych uszu nie dociera żaden dźwięk ani z silnika ani z układu wydechowego. Jeżeli pilnujemy by obroty nie przekraczały granicy 2750 obr. do naszych uszu nie dociera żaden dźwięk. Powyżej tych obrotów podczas dynamicznej jazdy do uszu dociera bardzo miły dla ucha bulgot spod maski...mnie ten dźwięk zachwyca:-)
~zubizar@interia.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Jak na ten rocznik i klasę jest naprawdę świetnie. Nie ma tutaj tandetnych plastików występujących w większości aut, a ten co jest nie skrzypi pomimo już przeszło 15 lat. Wyciszenie kabiny również świetne, nie słychać nic poza silnikiem, gdy ten jest na wyższych obrotach :)
~villii@wp.pl
Kombi 1.8 i 101KM 74kW
Bardzo dobre. Nic się nie niesie z bagarznika nawet jak wszystko styłu poskładane i zrobiony na dostawczaka to dalej cisza. wszystko wyciszone ładną tapicerką z klapą bagarznika włącznie. Głosniej się robi ponad 130 km/h ale i przy 180 można spoko gadać w środeczku
~Maveriq
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Obce odgłosy z zewnątrz są bardzo dobrze odseparowane od naszych uszu, jednak szumy powstające podczas szybkiej jazdy (powyżej 120km/h), szczególnie przy wilgotnym powietrzu są tak głośnie, że nawet nie słychać diesla... nie wiem, gdzie one powstają, ale typuję okolice lusterek.
~aweventus@poczta.onet.pl
Liftback 1.6 i 88KM 65kW
Prawie "bardzo dobrze". Do 140 jest super, powyzej troche słychać. Generalnie silnik bardzo cicho,natomiast szum powietrza i opon jest wyraznie slyszalny. Ale generalnie na minus 5. Aha - zawieszenie bardzo ciche, nic nie tlucze, nie stuka - to ważne, szczególnie w mieście.
~mati@z.pl
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
daje cale 5 nie za prace silnika, ktora jest cicha i przyjemna na niskich i srednich obrotach, ale gdy sie da ostro po garach - silnik sie budzi i juz tak cichy nie jest, ale calosc "nadrabia" znow niezrownane zawieszenie Xantii - nie slychac wybojow ani nierownosci!
~brosaczony
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Nie jest źle. Można normalnie rozmawiać, słuchać po cichu radia i zdrzemnąć się (przynajmniej pasażerowie). Ale nie jest idealnie i jednak dźwięki z zewnątrz (silnik i pęd powietrza) dostają się do środka. Nie jest to uciążliwe nawet przy długich trasach.
~miśku
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
czy to diesel??? ile razy już słyszałem to pytanie podczas ruszania z kopyta albo gdy zajeżdżałem na stacje i sięgałem po pistolet z ON. kazdy kto jechał ze mną był zaskoczony ze jest tak cicho w środku jak na diesla. ja też bylem zaskoczony na początku:).
~admin@mariuszpapa.com
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
Jak na tą klasę auta to dobrze do 130 jest cicho i mozna rozmawiać. poważne chałasy powyżej 150 i tak zostaje do końca czyli do 195 km więcej nie udalo mi sie rozwinąć nie zeby nie było mocy tylko miejsca do rozpedzenia.