Lista ocen Citroen Xantia I (45)

~Mirek
Kombi 2.0 i 121KM 89kW
Wygodne, przestronne auto rodzinne. Ładne proporcje i linie nadwozia. Troche szare wnętrze, bez dizajnerskich fajerwerków, ale z bardzo trwałych i przyjemnych materiałów. Świetne auto na długie trasy i na wypad do sklepu meblowego. Z racji przynalezności do segmentu D, naprawy nie sa najtańsze, ale nie odbiegają od passatów, galantów, lagun.
~zubizar@interia.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Generalnie, Xantia jest uznawana za jeden z najmniej awaryjnych citroen\'ów. Świetna alternatywa, dla wszelakich Opli czy innych Volkswagenów z podobnego rocznika.
~darek-wrocek
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Moja przygoda z Xantią zaczęła się przez przypadek, ot tanie auto na kilka miesięcy.Jednak należę do grupy ludzi ceniących komfort a xantia to jest autko paliwożerne jednak rekompensuje to komfortem jazdy ( praktycznie płynie ) silnik elastyczny, masa jest bardzo odczuwalna i daje poczucie bezpieczeństwa ( 170km/h nie robi wrażenia na pasażerach ), po przejechaniu 450km kierowca nie odczuwa zmęczenia, wewnątrz wykończenie to perfekcja na...
3,2
~Cytryniarz
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Samochód pomimo swoich wad jest godny polecenia, jest to moim zdaniem idealna konstrukcja dla młodych ludzi ceniących sobie dalekie wypady z przyjaciółmi. Dużą zaletą jest bardzo nietypowy wygląd auta - możesz być pewien, że żaden polski "sportowiec z ogoloną głową" nie zakupi takiego wehikułu. Skórzana tapicerka i przestronna tylna kanapa wielokrotnie powodowały, że randki nie kończyły się na pocałunkach przed domem ;-) Uważam, że samochód...
3,3
~Studziński
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Ogólnie przeciętny, problemy z zapychającą się odmą. (Silnik)
~vazyl@onet.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Xantia jest moim kolejnym autem i bardzo się do niej przywiązałem. Jest przestronna, mocna, wygodna. Zawieszenie sprawia, że zapomina się o polskich nędznych drogach. Trochę denerwuje elektryka, ale w tak małym stopniu, że można o niej zapomnieć.
~boodzio 2
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
jesli nastepne auto to tylko xantia II nic dodac nic ujac
~świerza cytryna
Kombi 2.0 i 121KM 89kW
dla nowego auta zaznaczyłbym zapewne doskonale. Nowe auto z taka klasą, kosztuje zapewne około 30 razy drożej. Jedynie wystrój wnętrza jest archaiczny i przypomina luksusową wersje poloneza.
~Marco
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Jak za te cene to nie ma szans zeby znalezc inne tak komfortowe i dynamiczne auto. Polecam.
Dziennik kosztów dla Citroen Xantia I
10,8
~Radek (agaradek@interia.pl)
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Przejechałem już ponad 65tys km i uważam że jest to świetny samochód (sprowadziłem go sam z Holandii - miał najechane 110tys km i pięć lat) i w najblizszym czsie zamierzam zmienić na nowszą wersję Xsantii, najlepiej break z klimą i HDI - polecam.