Lista ocen Citroen Xantia II Kombi (27) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gazdov
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
W aucie lubią sypać się drobne rzeczy, i występuje to niestety dość często. Nie są to usterki uniemożliwiające jazdę, ale mniej lub bardziej przeszkadzają. Problematyczne są słabe, korodujące połączenia elektryczne powodujące np. dezaktywację bocznych poduszek powietrznych, wyprodukowane przez SAGEM zegary, w których lubią się obrócić na ośkach wskazówki, lub zaciąć się poprzez zimne luty, awaryjny przełącznik zespolony świateł, wszelkie...
~colin0@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
czasami sily trzeba do wstecznego i jedynki - wada ta jakby ustepowala mi teraz sama oswietlenie - wlasciwie przod samochodu i to tylko ze wgledu na klopoty z wymiana zarowek, im nowsza generacja samochodu tym bardziej to popieprzone - dotyczy to WSZYSTKICH marek (wymien sam w nowym misku colcie to mi zaimponujesz) sprzeglo - u mnie trzeba za duzo sily do obslugi
~nexxtsevo@o2.pl
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Niektore polaczenia elektryczne wymagaja okresowej konserwacji, zamek tylnej klapy wymaga okresowego przesmarowania (czesciej niz by sie wydawalo), silnik tylnej wycieraczki potrafi zastrajkowac w przypadku wlaczenia go \"na sucho\" (trzeba podniesc wycieraczke zeby wrocila do polozenia zerowego), spryskiwacze przedniej szyby mogly by byc lepsze.
~Piochu
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Bez rewelacji, ale jest to w miarę bezawaryjne autko. Jak się dba- zero problemów. Przepalają się regularnie żarówki przy suwakach klimy, na naszych drogach tuleje wahaczy wymagają wymiany co 40-60 tys. km. Co do silnika- za wcześnie. 1.9td był do 304tys km nie do zdarcia.
~colin0@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
w zasadzie to zerwana linka hamulca recznego, skorodowane styki halogenow w kostce (sztuka ja znalesc), awaria zamka klapy tylnej, wlasciwie sobie nic wiecej nie przypominam, wymiana tlumikow ale to wina LPG - caly uklad z robocizna 350pln
~Carlos
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Niesprawny pilot centralnego zamka (dokupiłem osobny pilocik i jest git), brak światełek przeciwmgłowych (usunięte - przerwy w instalacji elektrycznej), dmuchawa powietrza włączyła się na maks. obroty ( wymiana jakiejś tam małej części załatwiła sprawę)
~KeBi
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Czasem jakaś pierdołka ma prawo się zepsuć. Zamek tylnej klapy się zacina i nikt nie wie o co chodzi. Teraz zaświeciła się kontrolka od poduch powietrznych - pewnie jakiś czujnik albo kabelek trzeba sprawdzić.
~były posiadacz
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Większość awarii to instalacja elektryczna oraz przepalające się żarówki,awarie c.zamka,wycieraczka tył nie działająca,czujniki temp zewn nie działajaće,sterowanie lusterek,szyba od kierowcy,pompa paliwa,itp
~maxi77
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Heh... typowe dla francuzów z tamtych lat, czyli elektryka. U mnie dają znać zazwyczaj kostki od airbagów pod fotelami... czasami trzeba je rozłączyć i złączyć ponownie i problem znika.
~czarkins
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Ciagle cos. Chociaz nigdy w trasie nie zawiodl ciagle drecza drobne usteki jak wycieraczka z tylu,sowak nawiewu czy polamane kable napiecia przy laczeniu tylnej klapy z karoseria,niedzialajacy tempomat itd.
Citroen Xantia II Kombi