Lista ocen Citroen Xantia II Kombi (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gazdov
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Skrzynia biegów stosowana w Xantii jest typowa dla diesla i charakteryzuje się krótkimi biegami I i II oraz coraz to dłuższymi następnymi biegami. Skrzynia ta nie jest tak elastyczna jak skrzynie aut z silnikami benzynowymi, lecz zdecydowanie jej zaletą jest bardzo krótki I bieg, dający dużą mobilność auta nawet w ciężkich warunkach (podjazdy pod bardzo strome wzniesienia nawet z dużym obciążeniem), oraz długi V bieg ograniczający spalanie w...
~nexxtsevo@o2.pl
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Skrzynia biegow zestrojona jest doskonale zgodnie z przeznaczeniem auta - raczej w celu optymalizacji ekonomii i ergonomii jazdy na dluzszych trasach niz w celu szybkiego rozpedzania do setki. Biegi wchodza raczej pewnie, chociaz sa czasem problemy z wrzuceniem wstecznego (z jedynki trzeba czasem wrzucic luz, puscic sprzeglo i dopiero wtedy wsteczny) - nie przeszkadza to jednak w codziennym uzytkowaniu. Autem na codzien jezdzi moja zona, wiec...
~były posiadacz
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Skrzynia jest na 3 ,czasem haczą biegi szczególnie 3 i wsteczny wsteczny bieg czasem też wyskakuje.Mechanik powiedział ,że w większośći aut nikt nie wymienia oleju w skrzyni a to błąd.Polecał mi olej przekładniowy 75W ELF.
~colin0@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
wymagala sily na poczatku jedynka i wsteczny, teraz jakby ustapilo (dziwne), ogolnie to jezdzilem inna xantia i tam bym dal note najwyzsza 5 (wszystko plynnie i leciutko) a w mojej nie ( ale jeszcze sie tym zajme)
~Mattisek
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
Super! W 15 letnim samochodzie skrzynia chodzi jak w nowym. Równy, krótki skok gałki i skrzynia, która chodzi bardzo ładnie. Brakuje tylko 6 biegu, ale ogólnie jest super.
~tooreck
Kombi 1.8 i 90KM 66kW
chyba najsłabszy element tego samochodu, czasem mam problem z wrzuceniem 1, generalnie skrzynia chodzi dość ciężko i głośno, w aucie żony (escort'95) skrzynia chodzi o klasę lepiej
~body
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Przy zakupie miał strzelone cięgna. Po wymianie perfekcja. To moja najlepsza skrzynka biegów. Nie przypominam sobie jakiegokolwiek problemu z wbiciem biegu.
~colin0@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
po dluzszym postoju np. tydzien raczej ciezko ale biegi wchodza i to mimo wymiany oleju w skrzyni, po przejazdzce wszystko wraca do normy
~KeBi
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Przebieg 240.000... Wsteczny zaczyna wyskakiwać. Pozatym bez większych problemów. 5-ty bieg powyżej 80km/h ale ciągnie do 180km/h nawet pod górkę ;)
~maxi77
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
mogłaby być nieco dokładniejsza. To niestety przypadłość Citroenów z tamtych lat.
Citroen Xantia II Kombi