Lista ocen Citroen Xantia II Kombi (32) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nexxtsevo@o2.pl
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Doskonale - to jest wlasnie odpowiednie slowo aby opisac uklad jezdny Xantii. Na pochwale zasluguje zwlaszcza zachowanie mocno obciazonej Xantii podczas wyprzedzania na drodze z koleinami. Zadnych gwaltownych reakcji zawieszenia na nierownosci, zadnych nieprzewidywalnych reakcji czy zmian kierunku jazdy. Do tego wzorowy komfort jazdy na dlugich trasach - czy to na autostradach, czy to na drogach gorszej jakosci. Oczywisci nie nalezy sie...
~Gazdov
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Zawieszenie to jeden z dwóch atutów układu jezdnego Xantii. Hydrauliczne zawieszenie daje komfort jazdy i prowadzenie w zakrętach jakiego nie ma w innych autach. Dobrze utrzymane zawieszenie hydrauliczne nie jest awaryjne (śmiało można stwierdzić iż jest mniej awaryjne i tańsze w obsłudze od klasycznego zawieszenia). W połączeniu z tylną belką skrętną wejście w dość ostry zakręt z naprawdę dużą prędkością i utrzymanie się w nim nie stanowi...
~Mattisek
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
Wielu na hasło hydro od razu mówi "dziękuję". Ja powiedziałem "dzień dobry" i mam nadzieję, że do sprężyn nie wrócę. To jest mega komfortowa sprawa. Jeździ się nieporównywalnie lepiej niż na tradycyjnym zawieszeniu. Przy tym koszty jego utrzymania nie są większe od tych z innych aut. Nie wierzyć panom Mietkom ze stodołowych warsztatów, że hydro "tylko będzie ciekło". Minusem jest duża średnica zawracania. Trzeba...
~opus14
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Miękko, półsportowo, terenowo... sam wybieram kiedy chcę i kiedy potrzebuję, wszystko za sprawą jednego ruchu ręką... szkoda, że takie zawieszenie nie jest standardem w innych markach... Zmiana prześwitu jest bardzo przydatna zimą. Poza tym, w porównaniu z zawieszeniem starego typu (sprężyny, amortyzatory itp.) jest tanie i praktycznie bezobsługowe, a przy tym wręcz bezawaryjne (może urodziłem się w czepku ;-)
~tooreck
Kombi 1.8 i 90KM 66kW
wygodne i komfortowe zawieszenie wbrew obiegowym opiniom dość tanie w eksploatacji i niezawodne, wymaga jednak fachowej opieki (niekoniecznie w ASO), i znajomości kilku zasad eksploatacji, nie da się za bardzo poszaleć- hamulec ręczny na przód i miękkie zawieszenie nie zachęcają do szaleństw- i dobrze - Xantia się do tego nie nadaje, DOSKONAŁE hamulce
~Anatol
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
hydroactive II - bez komentarza ;) mięciutko plus regulowany prześwit i magiczny guzik usztywnienia ( na zakrętach auto zupełnie nie buja na boki no i brak nurkowania przy ostrym hamowaniu ) łącznie z samoskrętną tylnią osią powoduje że nawet nowym saabem 95 jeździ się jakoś tak mniej wygodnie.
~KeBi
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Gdybym nie jeździł Xantią, nie uwierzył bym, że auto może się tak dobrze prowadzić z tak komfortowym zawieszeniem. Tylna belka skrętna sprawia wrażenie że tył auta ucieka na zakręcie ale to tylko złudzenie bo po prostu tylne koła idą dokładnie po śladach przednich. Auto prowadzi się z przyjemnością.
~Piochu
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Rewelacyjne zawieszenie, auto na "polskich standardowych" drogach po prostu płynie. Bardzo pewne prowadzenie na zakrętach. Rewelacyjna funkcja samopoziomowania- zawsze prześwit jest taki sam, do tego możliwość jazdy terenowej- auto podnosi się o 20cm-SUPER jak dla mnie do lasu np.
~Bartek
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Doskonale trzyma się drogi, w zakrętach brak przechyłów to zasługa Activy, o komforcie chyba nie wypada wspominać :). Kto raz się przewiezie hydropneumatykiem, a nie ma uprzedzeń i potrafi pozbyć się stereotypów ten już nie będzie chciał zrezygnować z wygody
~body
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Hydropneumatyka ma tą wadę że nie każdy mechanik to ruszy. Więc gdy coś niedomaga lepiej mieć w okolicy zaufanego gościa który zna się na cytrynach. U mnie jak dotąd bez przygód. Samochód ładnie płynie po asfalcie.
Citroen Xantia II Kombi