Lista ocen Citroen Xantia II Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 (21) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nexxtsevo@o2.pl
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Poprawnie, ale chyba moglo by byc lepiej. Chodzi glownie o czas potrzebny do rozpoczecia ogrzewania w zime. Na duzych mrozach (-30st) trzeba poczekac kilkanascie minut. W zime trzeba rowniez pamietac o zamknieciu wylotow w gornym pasie - inaczej ogrzewanie nie bedzie szlo na nogi w wystarczajcym stopniu. Klimatyzacja (jesli jest w dobrym stanie, oczywiscie) chlodzi auto dosc sprawnie nawet przy duzych upalach. Warto zaznaczyc, ze w Xantiach...
~Gazdov
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Xantia jest autem które nie umila życia kierowcy zimą, w szczególności ta z silnikiem diesla. Płyn chłodzący grzeje się bardzo powoli, przez co długi czas od uruchomienia w aucie jest zimno. Pomimo zastosowania dogrzewacza płynu chłodzącego, system pracuje średnio. Latem przy wysokich temperaturach pomaga klimatyzacja, która jest półautomatyczna i całkiem wydajna. Sporą wadą jest brak nawiewu w strefie tylnych siedzeń, oraz nawiew na nogi...
~marynarz
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Uważać przy zakupie, bo w wielu autach klima już martwa. W moim wymieniłem chłodnicę i węże. Podobnie jak z klimą, przy zakupie sprawdzać, czy działa dogrzewanie silnika (lub webasto jeżeli ma) bo bardzo często jest padnięte i wtedy długo się nagrzewa w zimie.
~KeBi
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Rozgrzewa się normalnie jak na diesla (około 2km jazdy i robi się cieplutko). Klima działa i mimo że temperatura czynnika chłodniczego wynosi około 12st-C (w innych autach jest nawet poniżej 8st ) to ręce potrafią zmarznąć :). Funkcja auto - co to jest zaparowana szyba???
~Anatol
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
bez zarzutów - oczywiscie regulacja suwakami klimatyzacji automatyczniej to jest trochę archaizm ale działa ;) w samochodzie mam też dodatkowe ogrzewanie woddy wiec samochód nagrzewa się po około 2 min od odpalenia ( coś pięknego )
~Mamtu
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Nie sprawdziłem jeszcze klimatyzacji jak radzi sobie z tak dużym \"pomieszczeniem\", ale ogrzewanie- tu trzeba trochę poczekać. Mam webasto które niedawno odmówiło posłuszeństwa, z tym urządzeniem ogrzewanie było wspaniałe.
~opus14
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Cóż, dieselki nagrzewają się nieco wolniej od beznzynek..., ale to jedyna uwaga i nie jest negatywna tylko potwierdza ogólnie znany stan rzeczy w każdym samochodzie.
~Piochu
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Automatyczna klima i ogrzewanie są super! Raz nastawione praktycznie zawsze trzyma tyle 'C ile chcę. Szyby nie parują, co w np.Polonezie było katorgą...
~Suponik
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Chyba jak w każdym samochodzie Bardzo dobre momentalnie się nagrzewa a jeżeli jest za ciepło w aucie momentalnie zimno
~czarkins
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Problemy z wentylatorami przy chodnicy.Po zalaczeniu klimy czesto wlacza sie tylko jeden.Stukniecie mlotkiem w kostki elek. pomaga.
Citroen Xantia II Kombi