Lista ocen Citroen Xantia II Liftback (55) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~130rapid
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Z opcjonalną automatyczną klimatyzacją na pokładzie, mogę tylko chwalić. Choćby to, że system działa z dyskrecją i gracją. Dmuchawa nawiewu nie straszy pasażerów nagłym SZZZZZZ! po włączeniu klimy w aucie wyprażonym na słońcu. Rusza cicho i "rozpędza się" przez kilkanaście sekund. Ogrzewanie działa znakomicie, także przy -15'C na autostradzie. Zimą Xantia jest autem "ciepłym". Takim, z doskonałą izolacją termiczną...
~Fckgw
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Ten Typ Tak Ma czyli w każdej Xantii prędzej czy później padnie dmuchawa. U mnie padła. A jak działa to dmucha ale bez wyraźnego wigoru. Na najwyższym biegu dmucha dobrze ale bardzo głośno. Umiarkowanie radzi sobie z odparowywaniem przedniej szyby. Ogrzewanie jest słabe z uwagi na rodzaj silnika. Trzeba długiej trasy aby silnik złapał temperaturę i oddał jej trochę do kabiny. Aczkolwiek w zimie zimno nie jest i da się jechać ;)
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Przy większych opadach deszczu parują szyby. Nawiewy są sterowane elektryczne a nie analogowe więc trudniej ocenić czy wszystkie klapki działają prawidłowo. Klimę mam obecnie uszkodzoną - rozszczelniony kompresor. Czynnik ucieka. Według serwisu wszystkie inne elementy są trwałe. Niestety w moim przypadku regenerowana pompa z gwarancją to wydatek rzędu 800-1000zł..
~tomek
Liftback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
kombi trochę w zimie się nagrzewa ale i tak jest bardzo dobrze. wmiarę szybko uzyskujemy daną temperaturę, szybko też reaguje na zmianę temperatury ale też szybko się wychładza :/. do minusów należ też zaliczyć kiepskie grzanie nóg z przodu. zekompensatą są grzane fotele :). no a w lecie klima więc wszystko jasne :D.
~EmIkar5321
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Wentylacja i ogrzewanie a także klimatyzacja działają bardzo wydajnie i skutecznie. Szybko auto się schładza w lecie po odpaleniu klimy a w przypadku mrozów po rozgrzaniu silnika bardzo szybko do wnętrza auta dociera gorące powietrze które skutecznie rozmraża szyby jak i zmarznięte nogi :)
~Martinello
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Gdy pada duży deszcz parują szyby. Poza tym nie mam zastrzeżeń. Szybko się nagrzewa. Na temat klimy powiem tylko tyle, że dobrze jak w chwili zakupu działa, a następnie stan ten się utrzymuje :) Gaz uciekł klimy brak :) Mam obecnie cztero-strefową sterowaną przyciskami na drzwiach.. :)
~MarLub
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Działa. W zimie auto nagrzewa się powoli bo w końcu to Diesel i energia idzie w pracę, a nie w ciepło jak w benzynowcach. Klimatyzacja chłodzi szybko i sprawnie. Jedynie drażni suwakowa regulacja ciepła, siły dmuchania i kierunku. Wolę pokrętła.
~edek
Liftback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
szybko odparowuje. mam klime więc w lecie nie ma problemów. dobrze chłodzi. zimą dobrze grzeje. szybko reaguje na zmianę temperatury. minus za wentylację nóg. w zimie zmarzniemy a w lecie bedzie gorąco w nogi. jednak da się to trochę poprawić.
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Nie wiem jak w innych Xantiach ale u mnie wystarczy trochę deszczu i szyby obardzo parują. Ogrzewanie - nagrzewa się szybko i grzeje bardzo mocno, klima - u mnie popsuta od zakupu - nie naprawiam bo mi nie potrzebna - lubię lato :)
Dziennik kosztów dla Citroen Xantia II Liftback
~mike1979
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
jest dobrze, chociaż zawsze mogłoby być lepiej szczególnie w zimnie i wilgotne dni kiedy szyby są zaparowane. Jednak jest to duży samochód i nie oczekujmy, że szyby odparują w 2 minuty. Jak na diesla całkiem sprawnie działa ogrzewanie
Citroen Xantia II Liftback