Lista ocen Citroen Xantia II (83) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nexxtsevo@o2.pl
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Jest lepiej niz wystarczajaca - zarowno z przodu jak i z tylu nie ma powodow do narzekan. Jazda w trase z czterema doroslymi osobami jest jak najbardziej mozliwa i nie powoduje specjalnych niewygod, tzn. kierowca nie musi sie podsuwac pod kierownice zeby pasazerowie na tylnej kanapie mogli wlozyc nogi. W piec osob moze byc juz mniej wygodnie (ze wzgledu na wyprofilowanie kanapy - w zasadzie dla dwoch osob z tylu), jednak nadal jest to mozliwe....
~130rapid
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Przyjemnie przestronny samochód dla czterech pasażerów. Piąty trochę cierpi siedząc na twardszym środku tylnej kanapy. Wystarczająco duży bagażnik, dostępny przez pokrywę wielgachną jak paszcza hipopotama. Dość płytki, ale o regularnym kształcie. Koło zapasowe jest tradycyjnie po francusku dostępne wyłącznie z zewnątrz, po oblokowaniu łoża, blokowanego śrubą dostępną z bagażnika, po dokopaniu się do niej pośród bagaży. Niestety,...
~Gazdov
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Jak na auto segmentu D, Xantia posiada całkiem rozsądną ilość miejsca dla podróżujących. Autem mogą podróżować spokojnie 4 osoby przy czym te które siedzą na tylnej kanapie mają do dyspozycji podłokietnik, oraz 5 osób bez obawy przed wypadnięciem pasażera na ulicę po otwarciu tylnych drzwi. Bagażnik oferuje dużą ilość miejsca oraz jest foremny dzięki konstrukcji zawieszenia. Xantia nie posiada tylnych amortyzatorów (dokładniej nie posiada...
~EmIkar5321
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Przestrzeń jest jeszcze większa niż wydaje się bryła auta. Dla mnie 179 cm wzrostu i dosyć sporej wadze i dobrze zbudowanej sylwetce nie ma żadnych problemów czy to z wsiadaniem do przodu czy do tyłu a także zajęcia pozycji za kierownicą lub siedzenia na tylnej kanapie. Fotele są naprawdę bardzo wygodne i się nie ugniatają. Miejsca na nogi z tyłu naprawdę sporo (więcej niż w C5). Bardzo rodzinne auto! ;)
~Fckgw
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Dużo miejsca. Mam blisko 190 cm wzrostu i ustawiając fotel "pod siebie" z tyłu za mną bez problemu zajmuję miejsce bez zakładania kolan na uszy. Dla krótszych osób będzie jeszcze lepiej. Z tyłu wygodnie pojadą trzy osoby. Z przodu nie stukam się z pasażerem łokciami. Miejsca na nogi pod dostatkiem, z tyłu także dużo miejsca dla stóp, nie trzeba siedzieć jak kaczka z podkulonymi stopami.
~tomaszmysliwiec@poczta.onet.pl
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
rozstaw osi 275 cm mówi samo za siebie dzisiaj ford wypuszcza swoje mondeo z takim rozstawem czy po 15 latach . No jest dużo tego i w bagazniku i z przodu i z tyłu jeżeli cos szwankuje to poza bocznymi w drzwiach kieszeniami i pułeczka pod radiem jest juz tylko mały schowek przed pasażerem i symboliczne miejsce na komórkę przy dźwigni chamulca ręcznego poza tym nie ma gdzie odłożyc napojów.
~mike1979
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Jak na swoją klasę ilość miejsca jest olbrzymia, konkurencja wysiada :). Swoje robi olbrzymi rozstaw osi 274cm, co niestety negatywnie wpływa na zwrotność, ale wiadomo,że nie jest to samochód miejsku. Jest szeroki w środku i nawet 3 osoby z tyłu jadące w dłuższą trasę nie powinny narzekać, tym bardziej że mają do dyspozycji olbrzymią i bardzo wygodną kanapę.
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Duży rozstaw osi to jest to!! Mam 192cm wzrostu i jestem dość dużym gościem. Zawsze w poprzednich samochodach miałem problem, że jak ustawiłem fotel wygodnie dla siebie to za mną mógł siąść ewentualnie ktoś bez nóg.. W xantii sam mogę tam się wygodnie usadzić. Rewelka!
~Suponik
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Samochód jest bardzo przestronny Bagażnik ; Jak na kombi bardzo duży świetny na wakacje czy wyjazdy służbowe Przestrzeń w Kabinie Bardzo polecam dla ludzi którzy dużo jezdzą w samochodzie po większej trasie nie czuje się zmęczenia , niechce się z niego wychodzić
~kateurmate@gmail.com
Liftback 3.0 V6 190KM 140kW
z tyłu jest niesamowicie wygodnie i komfortowo oraz dużo przestrzeni na nogi. Ja mam 186 cm wzrostu i z przodu przydałoby mi się za kierownicą troszkę wiecej miejsca na kolana, ale to właściwie przywara większości aut. Natomiast miejsce pasażera jest megakomfortowe.