Lista ocen Citroen XM I Hatchback (73) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~esox53@wp.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Awarie skrzyni biegów miałem raczej na własne życzenie, bo zrobiłem nie wiadomo ile kilometrów na suchej skrzyni bez oleju. Dopiero po powrocie z Wiesbaden (tam zacząłem słyszeć rechot na trzecim biegu) sprawdziłem stan oleju, nalałem do pełna i jeździłem dalej. Pierwszy raz zakleszczyłem skrzynię na wstecznym. Okazało się, że urwała się jedna ze śrub trzymających łożysko jednego z wałków. Drugi raz coś w niej nawaliło (stukot na 5 biegu). I w...
~rafal000rafal@poczta.onet.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Tandeta! Wiecznie zgrzytająca podczas wrzucania trzeciego biegu. Podobno "te skrzynie tak mają" - jak mówił mechanik. Pada w nich często gęsto jakiś synchronizator i jeśli człowiek chce wrzucić bez zgrzytania 3 bieg, to postępuje wg. instrukcji: sprzęgło, 4 bieg, puścić sprzęgło, gaz, sprzegło, wrzucić 3 bieg. I wtedy nie zgrzyta. Każda inna kombinacja i mamy zgrzytanie aż miło. Drążek też chodzi średnio. Trzeba nabrać wprawy, żeby byc pewnym,...
~robert@portalfirm.pl
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Przy prawidłowej eksploatacji - zero problemów przez 7 lat. Precyzja wybierania biegów zależy głównie od stanu technicznego dźwigni pośrednich (luzy zużytych plastikowych panewek w łącznikach).
~Mad Max
Hatchback 3.0 i V6 24V 200KM 147kW
Mam automatyczną skrzynkę. Wiesza mi biegi. Raz w miesiącu na warsztacie! Wada konstrukcyjn skrzyni PRZEGRZEWA SIĘ!!! Do tej pory nic z tym fabryka nie zrobiła.
~PABLITO OŁAWA
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
ze skrzynią to bywa różnie. czesem nie wskakuje wsteczny za pierwszym razem. no ale nie ma sie co dziwic przy takim przebiegu. Z resztą nie ma problemów ;)
~nytlof
Hatchback 2.0 i Turbo CT 145KM 107kW
Automatyczna skrzynia biegów w tym aucie to świetne rozwiazanie. Trzeba tylko wymieniać olej co 30 tys. km to będzie działała bez zarzutów.
~Z.U.L
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Czasami chaczy i często są problemy ze wstecznym.. Drążek tez mógłby być krótszy , ale dla chcącego nic trudnego :d I to wodzidełko :D
~artex
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
bardzo dobrze pracująca raz tylko zdażyło się że spadło wodzidełko z lewarka biegów i pół dnia jedziłem na V po miescie :)
~Jedrzej Chmielewski jch@iip.pl
Hatchback 2.0 i Turbo CT 145KM 107kW
Pracuje bez zgrzytów, płynnie. Jedyna rzecz do której trudno jest mi się przyzwyczaić to długie przełożenia. Ale może to subiektywne ?
~lol11
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
skrzynia ok cięgna zmiany biegów czasem zdarzy sie ze padają ale tanie wiec nie ma problemu
Citroen XM I Hatchback