Lista ocen Citroen XM I (73) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ammy1@ onet.eu
Kombi 2.0 i 122KM 90kW
I tak nam się spodobały cytrynki a zwłaszcza XM że po dwuch latach mąż kupił sobie swoją zabaweczkę jak go pieszczotliwie nazywa 3l bęzynkaV6 klima skóra jednym słowem \"wypas\" masa gadzetów orginalnie przyciemniane szybki, masa drewna , i o dziwo też się nie psuje a mamy go już ponad dwa lata, fakt jak go kupowaliśmy to miał parę wycieków i trzeba było wymienić 2 gruszki, ale po naprawie a kosztowało nas to 250 zł to wszystko działa jak...
~robert@portalfirm.pl
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
W 7 letniej historii wszystkie poważniejsze usterkii albo były bezpośrednio z mojej winy, albo przez zignorowanie oczywistych oznak koniecznej wizyty w warsztacie. INSTALACJA HYDRAULICZNA JEST WYSOKOCIŚNIENIOWA - NIE WOLNO IGNOROWAĆ WIDOCZNYCH PRZECIEKÓW I NIEOKREŚLONEGO POWODU UBYTKÓW PŁYNU LHM. Tak jak większość aut - xm nie znosi katowania i nie jest odporny na głupotę właściciela. Jedyną poważną i bezobjawową usterką była padaczka...
~Jacon
Hatchback 3.0 i V6 170KM 125kW
Hydraulika - jak nie przypilnujesz, to po prostu strzeli. Jak strzeli, to ni hamulców, ni zawieszenia, ni wspomagania, ni nadziei... Strzelić może wszystko - konżektor, rurka, pasek na pompie, gruszka. V6 do tego po prostu cieknie i już. Korozja żre z latami układ zerujący. Naprawa - 2 tys. zł, nowe - kiedyś słyszałem o 16 tys. zł - bez sensu. Wszystko inne - jak to w Peugeot 605. Jak jeździ, to jest to chwila odprężenia. Wypchnąłem, bo...
~PABLITO OŁAWA
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
z poważnych usterek to raczej zaliczę : nieszczelny simering na wałku rozrzadu. efekt w czasie jazdy to spadek cisnienia oleju(strzela olejem po rozrządzie), dzwoniace popychacze, oraz smród palonego oleju i mysl czy dojade do serwisu!! wtedy to ja naprawde byłem wsciekły!!!! ofiar w ludziach nie było!! złosc mi przeszła jak sie okazało, że wszystko gra i ze nie musze wyskoczyc zbytnio z kasy. Ale to juz jest przeszłosć i jest ok ;)
~xyz
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Przez 3 lata użytkowania nie miałem żadnej awarii, która zmusiłaby mnie do holowania samochodu czy jazdy na lawecie. Przy kupnie auta trzeba zwrócic uwage na mocowania przednich siłowników po potrafią (silowniki) wyskoczyc przez maske. Nowe poduszki są drogie, zamiennikow nie ma ale mozna dostac uzywki. Mnie na szczescie to nie spotkało, bo poduszki są w miare dobrym stanie.
~esox53@wp.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Przez 9 lat użytkowania samochód ten był tylko raz holowany z parkingu pod sklepem, 400m od domu, a 300m od kompetentnego mechanika (zakleszczony wsteczny bieg - mogłem tego uniknąć, gdybym nie był uparty), ani razu nie był wożony na lawecie. Usterki były postępowe, więc można im było zaradzić.
~MARIUSZ
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Standardowo padaja po latach czujniki ABS,Klima tez odmawia posłuszeństwa,poduszki siłowników zawieszenia przód: padają dopiero po 300tys/km,ale jak sie któraś urwie to można szukać sobie nowej maski,bo pognie ją siłownik.Butle wymiana:średnio co 3 lata Zadbany XM służy wiele lat bez zażutów
~młody
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
jeśli ktoś dba i serwisuje u ludzi którzy się znają to nie ma lepszych samochodów (ja mam swojego mecha nika i nigdy mnie nie wykręcił i zrobuił to co miał zrobić ) kosszty napraw nie są wcale drogie i czesci tez są w przystępnych cenach - zawsze dowiózł mnie do domu
~Jacek labodki@tlen.pl
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Przez 5lat użytkowania i przejechaniu 90tyś.km nigdy nie miałem poważnej usterki silnika ani tym bardziej hydrauliki.Po remoncie silnika (brał już dużo oleju) samochód sprzedałem bo to juz nie było to samo. Brak mechaników znających się naprawdę dobrze na tych samochodach.
~Owocek
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Z zaniedbania poprzedniego wlasciciela (burak trzeciej kategorii) tydzien po zakupie pekl waz paliwa co owocowalo lapaniem powietrza i stawaniem co 200m. Warto tez sprawdzic weze od LHM - u mnie ok, ale znajomemu pekl i zostawil ogromna chmure za soba :)