Lista ocen Citroen XM II (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek P 35
Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Skrzynia biegów bardzo dobra i niezniszczana. Żadnych problemów. Układ przeniesienia napędu z lewarka do skrzyni to już kompletna porażka i skandal. Nie skłamię jeżeli powiem że w maluchu biegi były bardziej precyzyjne, a łączniki wypinały mi się na trasie więcej niż 20 razy i to zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Aby dojechać gdziekolwiek konieczne było wczołgiwanie się pod auto, a potem z ubrudzoną twarzą i rękami jazda do najbliższej...
~Irek
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
Posaidam skrzynie automatyczna 4 biegowa. Oceniam ja na 4 gdyz sadze ze powinno byc jeszcze jedno przelozenie tak gdzies w okolicy 130-140 km/h co by jeszcze wyciszylo prace silnika. Spadly by obroty i byloby ciut ciszej. Ale ogolnie to tylko to. Poza tym nie narzekam. Automat to jest to w polaczeniu z tempomatem istna wygoda na trasie. A plusow automata w miescie nie trzeba tlumaczyc.
~TOM
Hatchback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Na początku posiadania miałem obiekcje nieduże co do zestawienia biegów. Chodzi dokładnie o 3 i 4 niby prawie to samo:P, jak sie wjeździłem nagle okazało sie ze jest ideał. w mieście można jeździć praktycznie na 3 która ma wielki zakres prędkości praktycznie od 30 w górę :) jedynie co to brakuje 6 biegu bo na trasie sami wiecie jak sie jeździ XM:)
~igbor@op.pl
Hatchback 2.0 Turbo 147KM 108kW
Ja mam AUTOMAT. Czasem jest niezdycydowana przy przełożęniu z 2 na 3. Ale nie jest to dokuczliwe i zdaża się bardzo rzadko z czasem można wyczuć w której pozycji gazu tak się dzieje. Na tomiast redukuje na niższe biegi szybko, a jej charakterystyka zestopniowania jest bardzo dobra, a biegi przekłada płynnie bez szarpnięć. Polecam jak ktoś lubi automaty!
~Adam R.
Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
płynna zmiana przełożeń(4 biegi),najwyższy bieg jest bezpośredni to znaczy że silnik przenosi moc na koła bez pośrednictwa przekładni hydrokinetycznej co można porównać do jazdy samochodem na 5 biegu w skrzyni manualnej.Dzięki temu rozwiązaniu w automacie mamy zużycie paliwa przy stałej prędkości np.100km/h,na poziomie wersji ze skrzynią biegów manualną
~xstrememotors@interia.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Biegi dobrze wchodzą, skrzynia jest dość precyzyjna i pozwala rozpędzić auto do 190 km/h wynik bardzo dobry. w moim aucie bardzo rzadko zdaża sie to że bieg 2 i R czasem jakby nie chciały wejść na swoje miejsce. ale to zdarza się raz na kiedy..
~nonline
Hatchback 3.0 V6 167KM 123kW
W moim MKII jest skrzynia oparta na linkach, działa wyśmienicie, wystarczy leciutko musnąć drążek a biegi same wskakują - nie mogę tego powiedzieć o poprzedniku, wrzucenie biegu bywało loterią, a zgrzyty i łupanie zdarzały się nader często.
~gadzalini
Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Nawet po nasmarowaniu zmiana biegów wymaga trochę za dużo siły. W sumie dałbym ocenę 3,5, ale żona używa 2 ręcę żeby wrzucić wsteczny. Ona oczywiście przesadza, ale coś w tym jest.
~wo_la@op.pl
Kombi 2.5 TD 129KM 95kW
Źle zestrojona skrzynia, szczególnie jedynka i dwójka. jedynka zdecydowanie za długa a dwójka za krótka, nie pokrywa się z jedynką przy obrotach poniżej 3.000
~Guliver
Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Automat - stara hydrauliczna konstrukcja - brakuje 5 biegu w trasie i zmienia biegi jak dla mnie na za wysokich obrotach - niezdrowe przy zimnym silniku.