Lista ocen Citroen Xsara I Hatchback (195) - Widoczność

Na liście zabraknie 219 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anka007
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Widoczność... tył praktycznie zero, bo szyba jest malutka, polowę zasłaniają tylne zagłówki a na dodatek jest ona wysoko wiec jedyne co można przez nią zobaczyć to niebo :), za to nadrabia przód, tu jest już znacznie lepiej, to jeden z nielicznych samochodów, w którym nie przeszkadzają mi boczne słupki. Auto posiada dobre bo duże boczne lusterka dzięki czemu nie odczuwam tak bardzo braku widoczności przez tylną szybę
~12345
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Widoczność do przodu oraz na boki bardzo dobra, gorzej z widocznością do tyłu, ponieważ linia boczna idzie do góry w tył, co z połączeniu z fabrycznym spoilerem, trochę ogranicza pole widzenia, ale duże lusterka boczne, oraz dodatkowo zamontowane czujniki cofania znacznie ułatwiają jazdę wstecz:)
~banan
Hatchback 1.8 i 16V 110KM 81kW
calkiem niezle. patrzac dookola generalnie nic nie zaslania. problem pojawia sie przy ustawianiu lusterek. jestem osoba dosyc wysoka i przy ustawianiu lusterka chowa mi się ono w plastikowa obudowę tym samym zmniejszając kąt odbicia( kilkakrotnie \"schował\" mi się tam samochód, niebezpieczne przy 130)
~Mateusz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Widoczność nie jest jest mocną stroną Xsary. Do tyłu podczas cofania nie widać prawie nic /przez tylną szybę/. U mnie skutkuje to uderzeniem w przeszkodę co jakiś czas. Przydałby się czujnik cofania. Słupki przedniej szyby dość szerokie, trzeba uważać na pieszych podczas skręcania.
~MICHAŁ OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
z tyłu słabo ale od czegą są lusterka :) choć tylko jedno jest elektryczne które działa dobrze nawet po 8 latach ale lusterko manualne od strony kierowcy nie działa juz od 7 lat :D ustawiam szybke ręką dotykając jej przy spuszczonych szybach :D:D
~Gość
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Widoczności do tyłu prawie nie ma. Dla mnie to nie był problem, ale dla żony to już nie lada gratka i wyzwanie. Musiała się nauczyć cofania na lusterka. Zdolna z niej dziewczyna i teraz nie ma z tym najmnieszego problemu.
~Zubi_
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Tutaj troszeczkę gorzej, jeżeli chodzi o tylną szybę. Jest troszeczkę za mała w porównaniu do poprzednika (Citro ZX) jest już gorzej. Ale za to duże lustra boczne, widoczność do przodu i na boki dobra.
~axl2000
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Niestety średnio. Wysoki tył auta i niska szyba skutecznie ograniczają widoczność do tyłu a lusterka wcale nie wybijają się ponad przeciętność. Jeździć się da, ale cofając trzeba mieć wzmożoną ostrożność.
~aesar
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
widoczność do tyłu kiepska - obszerne tylne słupki oraz płaska mała tylna szyba przednia także dość przeciętna-przy skręcaniu słupki przednie potrafią przysłonić spory procent pola widzenia
~endru13
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Coś za coś. Widoczność do tyłu to dla niektórych tragedia. Jako zawodowy kierowca to nie problem od czego mamy boczne lusterka. Do przodu trochę szerokie słupki robią swoje ale dla chcącego nic trudnego.
Citroen Xsara I Hatchback