Lista ocen Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 (81) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zbyszek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Piski z wentylatora, odpadająca tapicerka z drzwi, ruszające się oparcie siedzenia pasażera, dziwne stukoty "metalowych prętów" gdzieś z nieokreślonego miejsca (zawieszenie?) podszas szybkiej jazdy po trasie i poprzecznych nierównościach Całkowicie poroniony pomysł sprzedawania sztywnych plastikowych chlapaczy - urywają się na pierwszej dziurze lub przejeżdzie kolejowym albo przy próbie zaparkowania w mieście - za niskie zawieszenie i za...
~masnik-j@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
MAM GO ODNOWOŚCI 1)2 RAZY POSZŁY DRĄŻKI STABILACYJNE KOŁA,WYSZCZERBIŁO SIE KOŁO PLASTIKOWE W URZĄDZENIU WYCIERACZEK(NIE MIAŁO SMARU ),ZAWSZE COŚ NOWEGO TRZESZCZY I PISZCZY,3 RAZY WŁĄCZ,.SIĘ KONTR. DIAGNOSTYKI AUTO OSŁABŁO I 10 MINT. BYŁO OK,I NIKT NIE MOŻE DOJŚĆ CO BYŁO, INAJGORSZA USTERKA TO SAMOISTNE GAZOWANIE (WYMIENIŁEM SILNICZEK KROK.,CZUJNIK PRZEPUST,. I NIC ZAWSZE GAZUJE CO WPRAWIA MNIE W NERWICE (WSTYDZĘ SIE NA PRZED PRZEJŚCIEM -LUDZIE...
~BSN
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
lampka w schowku nie zawsze się zapala, to samo w bagażniku, czasem przestanie świecić lampka podświetlenia nawiewów lub zegarów, po stuknięciu zapalają się. Zamki w drzwiach - nieużywane potem nie chcą się otwierać, czasem zamiast pilotem warto otworzyć drzwi kluczykiem. Czujniki otwartych drzwi niedziałają. Korozja lewarka do zmiany koła.
~ja123
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Moim zdaniem jedyny minus (nie przeszkadzajacy w jezdzie) tego auta. Nie otwiera sie prawa szyba, nie dziala obrotomierz gdy trabie swieca sie swiatla, jak swiatla sa zapalone szyba idzie w gore Czasem nie otwieraja sie przednie drzwi takze ktos ladnie w nim sie bawil elektryka jednak nie jest to jak dla mnie powazna przeszkoda
~adaskos
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
No właśnie drobiazgi.... Oprócz materiałów eksploatacyjnych wymieniłem: - cewkę zapłonową, - przdewód paliwowy od zbiornika do silnika, - silniczek krokowy, - czujnik temperatury - wentylator układu chłodzenia - końcówki stabilizatora itd. itp.
~Anka007
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
raczej niezawodny samochód, ostatnio musiałam wymienić łączniki stabilizatora oraz gałkę przy układzie kierowniczym, łączny koszt, razem z robocizną to 210zł jak na 10cio letnie auto jest w dobrym stanie, po zimie czeka mnie tylko konserwacja podwozia
~staryjabol
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
awaryjność to mit - fakt że wersja była prosta, ale nie dawała powodów do częstych wizyt u mechanika, przed samą sprzedażą urwałem klamkę od strony kierowcy, poza tym siłowniki tylnej klapy trzebabyło wymienić
~jrjkl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Po 80 tys. coraz wysiada kolejny element, zaczyna to być denerwujące. Trzeszczący przełącznik kieunkowskazów, migająca kontrolka airbagów to podobno typowe dla Xsary
~doświadczony kierowca
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak narazie nie mam żadnych problemów oprócz tego że wskaźnik poziomu paliwa coś żle wskazuje. ( jak sie dowiedziąłem wada fabryczna tego modelu- serwis likwiduje usterke za darmo)
~Wiesiek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
łączniki stabilizatorów siadają co 10 tys. km, psują się zamki zwłaszcza tylnej klapy. 2 razy już popsuł mi się prędkościomierz, prócz tego linka ręcznego, przednie i tylna wycieraczka
Citroen Xsara I Hatchback