Lista ocen Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 (86) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adrian Ł.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ekonomiczność, to bez wątpienia punkt programu w moim przypadku. Moja Xsara jest wybitnie oszczędna. Może dlatego że wsadziłem w nią sekwencję STAG 300 PLUS. Na benzynie: (miasto: 8, trasa: 6) Na LPG: (miasto:8 trasa:7) Dodam, że nie czuć straty mocy. Te wyniki osiągalne przy normalnej jeździe, w trasie do 120 km/h. Przy 170 km/h i cały załadowany spalił niecałe 10 litów/100km Co do części dla mnie ok, tanie zamienniki, łatwo dostępne. Poza...
~korczyns@klub.chip.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Miasto 6,7 - 7,2 w zależności czy mi się śpieszy czy nie :-), trasa 5,2 - 5,8 jeden przypadek to 6,5 ale to bylo na autostradzie :-) mieszany cykl to około 6,1. Jeśli chodzi o przeglądy to w Warszawie ASO nie dostało by odemnie wysokiej oceny, naszczęście (odpukać) jeszcze nie miałem jakiejś usterki mechanicznej
~BSN
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ceny napraw nie są drogie, cześci dostępne w 90 % bez problemów, jednak naprawę niektórych usterek warto zlecić doświadczonemu mechanikowi lub serwisowi Citroena (po wymianie filtra paliwa u pseudomechanika musiałem wymieniać cały przewód paliwowy - koszt 90 zł w ASO)
~Anka007
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
zaskoczyło mnie małe spalanie, producent podał nieco wyższe wyniki, zastanawiałam się nad zainstalowaniem gazu, ale średnio w skali miesiąca spala mi jakieś 7,0 - 7,2l /100km benzyny wiec zrezygnowałam, zwłaszcza że byłaby to instalacja droższa ze względu na wielopunktowy wtrysk
~adaskos
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
ie paliwa przy tym silniku nie jest ani dobre ani złe, przeciętne. Naprawy już trochę gorzej ponieważ nie każdy mecvhanik podejmuje się naprawiać cytrynę. Koszt części nie należy do niskich. Dostępność używek (w porównaniu z innymi markami) bardzo mała.
~Michal S. michal.1234@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Na trasie spala mi 6-6,5 l na 100 km, ale nie oszczędzam na prędkości, więc jeśli poza miastem jadę szybciej :-) to uważam że jest to niezły wynik. W mieście - wiadomo gorzej - max 7,5 litra.
~Mateusz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tani w eksploatacji i naprawach. Czego szukać więcej, zwłaszcza że nie psuje się zbyt często. Pali jakieś 7 - 8 litrów w cyklu mieszanym, a części zamienne w cenie barszczu.
~roygbiv
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
trasa do 100 km/h 2 os 6.5 l lpg; trasa w pełnym obciązeniu, w tym autostrada 120 km/h, 8.2 l lpg; miasto zimą 9.6, latem pewnie poniżej 9, genralnie super zważając na wielkośc auta
~Pompek87
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
powiem tak... za prawie 2 lata zrobiłem tylko 120 tyś tym oto modelem samochodu, zrobiłem tylko hamulce i rozrząd... i nic sie nie pali do kolejnego wyciągania pieniędzy ;)
~jrjkl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Bardzo przywoite spalnie. Ceny części umiarkowane, koszty przeglądów w ASO do przyjęcia, poza ASO całkowicie akceptowalne np wymiana paska rozrządu z rolkami napinaczy mniej niż 500 zł
Citroen Xsara I Hatchback