Lista ocen Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 (92) - Silnik

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal S. michal.1234@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Xsarę kupiłem w salonie i jeżdżę nią od blisko siedmiu lat. Jestem zadowolony choć ostatnio coraz częsciej muszę coś wymienić. Wynika to raczej z dużego przebiegu niż usterkowości. Generalnie jestem b.zadowolony z tego samochodu. Silnik bardzo dynamiczny i doskonale się sprawuje na trasie, gdzie nie ustępuje innym samochodom o wiekszej pojemności. Żal będzie się rozstać niebawem z "XSARUNIĄ"
~Anka007
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik ma bardzo przyzwoitą moc, jak do tak właściwie dużego samochodu, chodzi bez zarzutu, odpala przy minusowej temp. bez najmniejszego problemu, podoba mi się bardzo jego "dźwięk". Aha, nawet jeśli jest full zapakowany nie odczuwam tego naciskając pedał gazu, chodzi na prawdę dobrze.
~Adrian Ł.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Chciało by się powiedzieć, że wszystko ok. Jednak na postoju obroty delikatnie falują. Auto w trasie do 100 km/h bardzo ciche, stosunkowo dobre przyśpieszenie, elastyczność bez zastrzeżeń, dobrze się zbiera od najniźszych obrotów. Powyżej 100 km/h zaczyna się robić głośno.
~staryjabol
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jedynym mankamentem, oprócz braku temperamentu były stukające panewki - po rozgrzaniu się silnik chodził jak diesel(był to jedyny objaw) powiedziano mi kiedyś że to wada fabryczna i ten typ często tak ma - jeździłem zresztą z tym stukiem 4 lata i nic się nie działo
~Dża
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik bardzo równo pracuje, jest elastyczny i cichy. Nie miałem z nim najmniejszych problemów. Bez wycieków, bez usterek. Nie jedno nowe auto mogło by pozazdrościć takiej kultury pracy. Przyspieszenie akceptowalne w mieście i nadające się na dłuższe trasy.
~heg, 20 lat
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Mała moc, mimo to w mieście da sie sprawnie jechać a na trasie koło 90 operacja zwana przyśpieszaniem zmienia sie w rozpędzanie, mimo to silnik jest bardzo sprawny i bezawaryjny (raz jak przestał pracować jeden cylinder to wystarczyło gasić i zapalić)
~tkor@friko7.onet.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zbyt słaby przy 4 osobach na pokładzie . Obecnie mam jakieś problemy z przerywaniem na wolnych obrotach jak iw trakcie normalnej jazdy . Z tego co wiem idealny jest 1.6 16V . Prawie tyle samo pali , a "kopyto ma". Następny będzie taki .
~Pompek87
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
1.4i 75koni hmm co tu dużo pisać szału nie ma, ale i tak sobie radzi z 1.7 isuzu montowanym w Vectrach, i 1.4 astrą ;) max z tego to prędkość 185, bez problemu na 160km/h aa i co najważniejsze zero brania olejuuu!!!!! cudeńko :D
~Michał Majewski
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Moja Xsarcia ma najsłabszy z możliwych silników. Do sprawnego poruszania się po mieście zupełnie wystarcza, na trasę też ok o ile nie przekracza się 110km/h. Powyżej tej prędkości zaczyna się robić głośno.
~mariusz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
troche słaby ale ekonomiczny , wymieniłem dwa tłumiki coś zaczyna trzeszczeć z tyłu w zawieszeniu pasowało by zaglądnąć a tak to ok miałem francuzy w ilości6 aten jest najtańszy i najlepszy
Citroen Xsara I Hatchback