Lista ocen Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 (77) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anka007
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Bardzo szybko się nagrzewa, praktycznie już po 1 min. jazdy, nie wiem jak latem bo nie miałam jeszcze okazji przetestować. Nawiew na przednią szybę działa równie dobrze i skutecznie, szybko paruje tylna szyba ale wystarczy załączyć jej ogrzewanie, aha i jeszcze jedna rzecz, słyszałam że to akurat standard, siada jakiś silniczek i cichutko sobie czasem brzęczy jak puści się wentylator na 2
~Michał Majewski
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ogrzewanie lubi się psuć (regulacja prędkości nawiewów) ale jeśli jest sprawne to działa znakomicie. Ogrzewanie w zimie działa w bardzo którkim czasie po starcie. Powiem szczerze, że do tej pory poruszałem się Oplami i one moga się schować. W kwesti tempa rozgrzewania silnika - bezkonkurencyjnie.
~Adrian Ł.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wentylacja ok, ale pod dwoma warunkami: 1. Sprawna, nabita klimatyzacja 2. Coroczne Wymieniony filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) W przeciwnym wypadku parowanie auta jest nieuniknione, i na nic zdadzą się tu nasze nerwy. Nagrzewa się dość szybko.
~Kondzio
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nie jest to mocny punkt samochodu. Grzeje bez zarzutu. Latem to wiadomo(brak klimy). Irytujące jest parowanie szyb. Przy dwóch osobach na pokładzie jest jeszcze okej...nie pomoże wymiana filtra kabinowego.Ponoć taki urok xsar że lubią sobie parować.
~BSN
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
po wymianie filtru kabinowego i po przejechaniu 10 tys km ledwo co leci powietrze z kratek nawiewowych, w zime przy -20 stopniowych mrozach dmuchawa przestała działać !! (wymiana dmuchawy - koszt 50 zł za używaną na allegro)
~ja123
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Pol na pol poniewaz w zimie grzeje bardzo dobrze w pare minut potrafi sie rozgrzac naprawde mocno. Natomiast lapie wilgoc co za tym idzie szyby paruja niemilosiernie. Bardzo szybko nagrzewa sie od slonca.
~roygbiv
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
częsta usterka - przepalający się bezpiecznik termiczny, na szczęście można naprawić samemu z pomoca google. Zaraz po wlączeniu nawiewu czuć zaduch, nawet po wymianie filtra kabinowego. Poza tym ok.
~Mateusz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Przy silniku 1.4 8V po przejechaniu ok 3 km mamy w kabinie ciepło. Super sprawa. Nadmuch, przy systematycznie wymienianym filtrze kabinowym, daje rade. Nie mam uwag.
~adaskos
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
to uważam, że jest poniżej krytyki. Wentylator działa tylko po uruchomieniu silnika. Samochód zaparowuje (pomimo wyciągnięcia filtra). Ogrzewanie natomiast jest dosyć skuteczne.
~MICHAŁ OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
pełno wentylatorów nie mogę sie ich naliczyć brak klimy to jednak minus :) nadmuchy na wszystko lecz w zimie nogi są lekko mówiąc niedogrzane słaby nawiew na nogi:)
Citroen Xsara I Hatchback