Lista ocen Citroen Xsara I Kombi (81) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zaanvb
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Mam jakąś nietypową usterkę polegającą na tym że podczas równej jazdy na średnich obrotach silnik ma jakieś dziwne "podrygi" i dostaje na kilka sekund większej mocy. A tak w ogóle to niełatwo trafić na "spust" zwalniania zamka klapy silnika. Padł przy 145 tys km regulator przepustnicy powietrza(500 zł z wymianą), piszczy wentylator nawiewu, no i niech ktoś spróbuje wymienić żarówkę w przednim lewym reflektorze. Ja pojechałem do serwisu :(...
~Remo73
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Do urwanej klamki itp pierdół doszło: zerwanie linki podnośnika szyb (zakup na szrocie 150zł), uszkodzenie "czegoś" co zasysa paliwo, przez co rano pojawia sie problem z odpalaniem (450 zł), grzechoczące zawieszenie z przodu, trzeszcząca podsufitka, przegnita wiązką przewodów elektrycznych powodująca zwarcia i losowe działanie elektryki w CAŁYM samochodzie (470 zł), przepalony i w konsekwencji urwany tłumik (200 zł), oraz typowe dla większości...
~Remo73
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Tu jest coś pięknego: nagminnie odpadające logo z atrapy przedniej. Jak nie przykleisz na "Ośmiorniczkę", to zgubisz lada dzień. Własnoręcznie urwałem klamkę przy otwieraniau drzwi. Ktoś "wcisnął" guzik otwierania klapy tylnej do środka uniemozliwiając zamknięcie bagażnika. Żarówki spalają się kilka razy w roku. Udało mi się oderwać tyle plastikowych detali w kabinie, że teraz nawet jak otwieram popielniczkę, staram się robić to tylko JEDNYM...
~Zbyszek
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
W samochodzie ciągle coś się psuje. Zwłaszcza zawiaszenie i układ wydechowy. W ciągu 2 lat wymieniłem prawie wszystkie elementy zawieszenia (drążki, amortyzatory, poduszki) i cały czas psuje się coś nowego - ciągle puka stuka. Układ wydechowy w ciągu 2 lat pękał mi 3 ktotnie na łączeniu rury i katalizatora (mimo że cały układ był wymieniany na nowy)
~Adzik
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Robiłem trasy po 1500 km raz w tygodniu przez 3 miesiące i ani razu mnie nie zawiódł odpalał za każdym razem nawet w temperaturze -25. Do takich typowych drobnych usterek mógłbym zaliczyć przepalające się żarówki i przecinające się kable do wycieraczek i górnego światła stop na klapie bagażnika.
~mik
Kombi 1.6 i 88KM 65kW
Dość cienko. Kable mają zbyt twardą izolację i łamią się w miejscach zginania. Stąd ciągle nie działa jakaś elektryczna szyba, centralny zamek itp. Ostatnio permanentnie pada rolka napinacza paska wspomagania. 1/2 żarówek w desce rodzielczej wysiadła - a żeby wymienić to pół samochodu trzeba rozebrać.
~genes1s
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
po kilku latach najbardziej denerwuje kruchość plastikowych elementów wnętrza i nadwozia - ingerencja z regóły kończy się wyłamaniem zaczepów lub mocowań, wycieki spod pokrywy zaworowej, załamujące się kabelki w drzwiach i pokrywie bagażnika skutkujące np brakiem 3 stopu
~alek
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
nie wiem. Zbyt krótko jeżdżę (niecałe dwa tyg). Ale to c ozauwazyłem: -niedbałe szycie tapicerki, wychodzi wykłądzina spod uszczelek, tu puszcza nitka, tam puszcza. Generalnie wykończenie delikatne. To nie jest wnętrze na lata. A szkoda. bo blacha podówjny ocynk, solidny silnik.
~brah
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
klamka urwana,jakiś plastik w środku,wsteczny,drobne spiecia w elektryce, wymiana koła jest super(ironicznie),spróbujcie odczepić zapasowe koło w zimie na trasie,jest zamocowane pod spodem,odkręcenie zapasu to przygoda,tłumik 4 razy spawany,zawsze w innym miejscu
~vince77
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Słaby komputer, jeśli cosik z nim nie tak, to zasuwaj od razu do ASO niech sprawdzą oprogramowanie. Trzeba też liczyć, że raz na 40tyskm trzeba zmieniać łączniki stabilizatora. Koszt nieduży i mało upierdliwe. No cóż drogi jakie mamy takie mamy.
Citroen Xsara I Kombi