Lista ocen Citroen Xsara I Kombi (76) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Remo73
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Wentylacja chodzi doskonale do momentu, kiedy zapcha się nieco filtr przeciwpyłkowy. W tym momencie nie dość, że parują wszystkie szyby, "jedynka" na ustawieniu skali nadmuchu jest równa "zeru" to jeszcze pojawia się "pierdzący" wiatraczek, który (przynajmniej mnie) doprowadza do nerwicy. A wymiana tego filtra wymaga trochę sprytu, bo dostać się do niego można od dołu deski rozdzielczej od strony pasażera. Pozycja z plecami na siedzisku...
~tabaza1@tlen.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Nie wiem dlaczego musiałem przy przebiegu 180 tyś zmienić nagrzewnicę. Była niedrożna. Po tej naprawie wszystko działa jak należy. Wart pochwały jest system utrzymywania temperatury wewnętrznej, który we współpracy z termometrem odcina ogrzewanie po osiągnięciu ustalonej temperatury. To nie klimatronik ale cieszy.
~Glodny
Kombi 1.8 i 16V 110KM 81kW
Na 3ce wiatraczek ciut za głośno pracuje jak na mój gust, ale wentylacja spełnia swoją rolę. Wymiana filtru pyłkowego nie sprawia problemów. Co roczne ładowanie klimatyzacji z odgrzybianiem dają satysfakcjonujące wyniki.
~Zbyszek
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Ogrzewanie działa poprawnie, ale latem nie ma mowy o podróżowaniu z zamkniętymi szybami. Nawet w trasie przy temperaturze powyżej 20 stopni w samochodzie jest gorąco dopuki nie uchyli się szyb (nie mam klimatyzacji)
~Zaanvb
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
No, niemieckie auta szybciej nagrzewają się w zimie. Podczas 20 stopniowego mrozu trzeba okolo 10 km przejechać żeby z kratki zaczęło nam powiewać ciepełkiem. W lecie jeszcze nie jeździłem tym samochodem więc się nie wypowiem.
~Mariusz
Kombi 1.6 i 88KM 65kW
Tutaj bywa różnie..Raz grzeję jak opętany, po czym chłodzi jak na mrozie....jeszcze nie doszedłem co jest przyczyną...Duży plus, szyby absolutnie nie parują! 30sek po uruchomieniu już jest sucho.
~genes1s
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
ogrzewanie zaczyna działać po przejechaniu kilku kilometrów, niestety rozgrzanie 9 litrów płynu chłodniczego zajmuje trochę czasu, wentylacja autka na dobrym poziomie
~Adzik
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Brak niestety klimatyzacji jest dosyć odczuwalny w słoneczne wakacyjne dni. W zimę również da sie odczuć mróz w stopach gdy było po minus 25 stopni na dworku...
~Leon
Kombi 1.8 i 16V 110KM 81kW
Bardzo dobrze. Auto szybko się nagrzewa zimą, czasem tylko boczne szybki parują jak za dużo powietrza ustawię na nogi. Przy obiegu zamkniętym szyby też parują, ale to żadna nowość.
~grz_kuk@smgkrc.pl
Kombi 1.6 i 88KM 65kW
dobre, szyba przednia duża i trzeba nieźle dmuchać jak zaparują lub zimą, ale kto robi to lepiej? dużo kratek nawiewu z dobrą regulacją. Polecam szyberdach -wentyluje świetnie!
Citroen Xsara I Kombi