Lista ocen Citroen Xsara I Kombi 1.4 i 75KM 55kW 1998-2000 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kabee
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Bardzo wytrzymała jednostka. Po 100.000km pada uszczelka pod głowicą - to standard, ale koszt wymiany wraz z planowaniem głowicy i dodatkowymi pracami (uszczelniacze zaworowe itp.) to około 500zł i znów 100.000km spokoju! Trochę za słaby do tej budy ale po mieście wystarcza. Zima nie zima - pali, nie bierze oleju, jeśli elektronika sprawna to chodzi bardzo ładnie.
~Zbyszek
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Silnik sprawuje się dobrze, przez 2 lata nie miałem z nim żadnych problemów. Zapala nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie bierze oleju. Jest ekonomiczny jeżeli nie kręcimy go za bardzo. Niestety do tego auta 1,4 to zdecydowanie za mało i samochód jest strasznie mułowaty.
~JANUSZ
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
NIKT NIE MOżE SIę UPORAC Z FALOWANIEM OBROTOW NA BIEGU JAłOWYM,NAWET W SERWISIE CYTROENA W SZCZECINIE KAZALI PRZEDMUCHAć UKłAD ZASSYSANIA KOREKTORA I WYCZYśCIć SILNICZEK KROKOWY, NIC NIE DAłO REZULTATU.WYKRYLEM TAM śLADY MINIMALNE OLEJU?
~marnas
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Do 100 jakoś się zbiera, później brakuje nieco mocy ale po silniku 1.4 nie ma co się cudów spodziewać, do tej masy auta powinien być większy silnik minimum 1.6. Kultura pracy ok, silnik trwały.
~sobi_pila@poczta.onet.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
z silnika w mojej xsarze jestem naprawde zadowolony, przy 75km ciągnie całkiem nieżle,mimo że kombi; czy zima czy lato nie ma żadnych humorów; najwięcej wycisnąlem 180kmh - jak na 1.4, wydaje mi sie ze super
~vince77
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Przy 1 lub 2 osobach nawet się zbiera. Pasazerowie z tyłu to dla niego temat nie do przejścia (chociaż testowany w górach, to może i każdy by na tym tracił). Słabiutka 5-tka.
~greenblend
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
1,4 75 km nie jest demonem szybkość, ale mierne osiągi rekompensuję niskim spalaniem. Do trwałości nie mam zastrzeżeń, mimo przebiegu nie bierze oleju.
~messerschmit@interia.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jak na tak mało koni radzi sobie nie źle, oczywiście czasem na trasie brakuje mu kopyta żeby wyprzedzić ale ogólnie ok.
~rafiki
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
cichy, równo pracujący i naprawdę bardzo elastyczny (jak na swoją pojemność i moc oczywiście), przyjemny dźwięk
~brah
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
powolny jak muł,polonez jest bardziej żwawy a seicento to już przy nim krol szos!!!i to spalanie,tylko od stacji do stacji!!!
Citroen Xsara I Kombi