Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback (111) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wnętrze, jak na tą klasę samochodu, jest dość przestronne. Jestem osobą dość wysoką (1,9m), a co za tym idzie fotel mam dość mocno odsunięty, jednak nie do końca - jest możliwość odsunąć go jeszcze dalej. Spore pole manewru daje regulacja kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach. Za mną zmieści się osoba średnich rozmiarów. Z tyłu jest wystarczająco miejsca, jednak wyższe osoby (w tym i ja) nie zmieszczą się na wysokość.
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Doskonale, perfekcyjnie, idealnie! Mam 185 cm wzrostu, a za mną mieści się druga osoba o takim samym wzroście i nie narzeka, że ciasno. Naprawdę jest bardzo dużo miejsca dla kierowcy, pasażera z przodu i pasażerów na tylnej kanapie. Nie smyramy także głowami o podsufitkę. Oczywiście takie ciasnoty jak Golf czy A3 nie mają nawet startu do Xsary pod względem przestronności w kabinie (pod innymi względami też).
~Gietki1990
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
ja mam Coupe i powiem że jest pojemne 5 osób normalnej budowy może siedzieć spokojnie :) kierowca ma dużo miejsca na nogo nisko się siedzi(można sobie podnieść jak kto lubi :) )dobre trzymanie boczne , kolumna kierownicy też regulowana , dużo schowków jak na auto tej klasy ,jest lusterko dla mojej dziewczyny :) czego ja mogę chcieć więcej :)
~Gaco
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wnętrze samochodu jest przestronne i pakowne. Przy poprawnym ustawieniu przednich foteli (oparcie nie jest położone jak w samolocie), z tyłu bez problemu wygodnie usiądzie osoba o wzroście 185cm i będzie miała wystarczająco miejsca na nogi (nie dotyka nogami fotela). Na pochwałę zasługuje także spory bagażnik.
~Jacek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Z przodu naprawdę super - 182 cm i mogę wyciągnąć nogi całkiem. Z tyłu nieco już mniej różowo, ale babeczka albo dziecko nie będą narzekać. Najważniejsze że jest gdzie stopy wsunąć bo nie zawsze pod przednimi fotelami jest na nie miejsce a wtedy dramat. Świetny bagażnik - 410 l. jak pudełko! Pod rozłożeniu kanapy równiutko.
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Z przodu fajnie i miło. Tylko czasami stukam się z pasażerem łokciami. Z tyłu siadając "za siebie" dość mało miejsca i kolanami dziobię kierowcę w plecy. Głową smyram podsufitkę. Źle nie jest ale jeździłem obszerniejszymi autami tej klasy. No ale 187 centymetrów nie zmieści się wszędzie ;)
~Piotrek1984
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Kierowca w Xsarze nie powinien narzekać na przestrzeń jak i wygodę (wszystko da się ustawić) ,pasażer z przodu również znajdzie dużo miejsca. Z tyłu jest ciut gorzej ale nie tragicznie ,osoby wyższe niż 185cm mogą narzekać lecz nie jest aż tak tragicznie.Bagażnik jest spory choć wcale tak nie wygląda.
~dad1
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Duży i ustawny bagażnik(nawet na dzisiejsze standardy). Kierowca nawet wysoki znajdzie miejsce dla siebie. Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach. Ciasno rozstawione pedały. Z tyłu miejsca na dwie dorosłe osoby. Trochę mało miejsca na głowę. Stopy ok, na długość jest dobrze.
~trafka
Hatchback 2.0 i 16V 137KM 101kW
Miejsca jest w sam raz dla wszystkich pasażerów. Jedynie wkładanie dziecka do fotelika może dostarczać pewnych trudności, ze względu na nisko osadzone drzwi, Górna krawędź otworu drzwiowego jest dużo niżej niż sufit. Duży plus za duży bagażnik - ponad 400 l.
~Emil
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
Dla wysokich trochę kiepsko. Mam ok. 190cm. Jeśli zajmę wygodną pozycję za kierownicą za mną nawet dziecko ma za ciasno. Ale dla niższych myślę, że wystarczy aby 4 osoby w miarę wygodnie jechały, zwłaszcza, że fotele i kanapa są całkiem wygodne.
Citroen Xsara II Hatchback