Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Gietki1990, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : 1,6 a czuję jakby tam 2.0 latało :)
no cóż :) ja jestem zadowolony nie psuje się poruszam się żwawo :) komfortowo jak to mówią na głowę nie kapie jestem zadowolony i póki co nie zmienię jej :)
Wiecie to jest 1,6 Coupe to nie demon prędkości ale jak na 1,6 jest żwawe prędkość przelotowa to 90-110 max to 140 potem to jest już głośno i nie przyjemnie :)chyba że ktoś lubi jak jest głośno noo... przy 160 km/h mamy 5000 obr. :) a kultura pracy ? hymm... do 4000obr. jest dobrze do 3000obr. jest cicho pięknie, nie buja na wolnych obrotach (po 250000 tys.)nie psuje się przynajmniej dla mnie ;p ,a jestem 3 właścicielem rozrząd około 400zł (z pompą wody) także nie tak drogo. Elastyczność no cóż można jechać na czwórce 30 km/h ale wiadomo to nie zdrowe dla Cytrysi poza tym elastyczność to po części też kwestia pierwszego użytkownika i jego stylu jazdy podczas dotarcia silnika także ja jako trzeci nie narzekam. Ogólnie na polskie drogi wystarczy jeśli chcemy jeździć szybko ale z najszybszymi nie damy rady ;p
chyba nie zsynchronizowana jedynka trzeba prawie się zatrzymać aby wrzucić bieg , wrzucanie biegu wstecznego hymm.. nazwę to tak działa ale trzeba to robić wolno na chama nie wciskać czasem wysprzęglić nawet 3 razy i jest ok :)no i z 2 na 3 jak wrzucam to czuje w ręku nie przyjemne takie jakby wgryzanie się w zębatkę nie słychać tego ale w ręku czuć ale 250000 tyś przebiegu może robić swoje ;p poza tym jest fajnie no pedał sprzęga trochę mi przeszkadzał na początku (bo mocowanie pedała jest poprowadzone obok a nie za pedałem) ale potem się do niego przyzwyczaiłem :)
dam doskonałe ponieważ ja szybko ją nie jeżdżę , podobno jest za miękka :) ale mi to nie przeszkadza wręcz przeciwnie podoba mi się to :) co do układu kierowniczego wcześniej jeździłem seicento bez wspomagania to to dla mnie bajka :) czesem jest dziwne uczucie jak dynamicznie (bardzo dynamicznie )chcemy zmienić tor jazdy czyli skręcamy w lewo potem w prawo czuje się wtedy lekki opór przy skręcie w prawo ale trzeba szybko teki manewr zrobić wtedy to się odczuwa czasem ;p poza tym do spokojnej czy też rozsądnej dynamicznej jazdy jest doskonale :)
jeszcze koło pod podwoziem rozumiem ale lewarek to lipa ;pale nie korzystamy z tego codziennie, poza tym wszystko tam gdzie być powinno kwestia przyzwyczajenia :)
klima mrozi dobrze ostatnio tak mi rękę zmroziła że czułem mrowienie ;p musiałem zmniejszyć nawiew ;p tryb auto jest dziwny nie kumam go ;p poza tym wentylacja jest na dobrym poziomie nie mam co się przyczepić :)
ja mam Coupe i powiem że jest pojemne 5 osób normalnej budowy może siedzieć spokojnie :) kierowca ma dużo miejsca na nogo nisko się siedzi(można sobie podnieść jak kto lubi :) )dobre trzymanie boczne , kolumna kierownicy też regulowana , dużo schowków jak na auto tej klasy ,jest lusterko dla mojej dziewczyny :) czego ja mogę chcieć więcej :)
to tak za podnośnik szyby lewej zapłaciłem 250zł z robotą , rozrząd około 400 zł amortyzatory tył olejowe 60 zł sztuka gazowe 130 zł raczej nie drogo , a co do spalania to jeżdżę na gazie także tankując 32 litry przejadę 320 km nie oszczędzając a oszczędnie to 380 km
kupiłem ją za 7000 zł rok 2002 mam klimę, el. szyby i lusterka, reg. kolumna kierownicy, sportowe fotele regulowane również do wysokości siedzenia , mnóstwo schowków, centralny zamek, zero rdzy, i jest mi wygodnie uważam że to super zakup co do jakości i ceny .
tylko elektryczna szyba , i pompa od spryskiwacza szyby przedniej się uszkodziła ;p tak poza tym to nic:)
na razie na szczęście nic poważnego :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

9,8