Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 (23) - Ergonomia

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Uwielbiam francuskie samochody ale niezwykle wk***ją mnie szczegóły w kabinie. Do dziś nie wiem czym kierowali się inżynierowie i projektanci Citroena umieszczając sterowanie szyb pod radiem (w takim razie dlaczego nie w zagłówku albo w schowku?). Klakson w dźwigni kierunkowskazów też jest umiarkowanie szczęśliwym pomysłem. Mimo pięciu lat nie przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania. Interesująco rozwiązano przełączanie obiegu powietrza...
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Ergonomia Made in France. I to zdanie powinno wyjaśnić wszystko o ergonomii w autku. Niby wszystko w zasięgu ręki ale... Klakson w dźwigni migaczy (jak trąbisz to włączysz przy okazji lewy migacz i światła drogowe), sterowanie szyb tuż nad gniazdem zapalniczki na konsoli środkowej. Z tak debilnymi rzeczami spotykam się tylko w Cytrynach i mimo tylu lat jazdy autami tej marki nie mogę się przyzwyczaić do ich umiejscowienia... Regulacja lusterek...
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rozmieszczenie przycisków i przełączników jest bardzo logiczne. Wiele rzeczy można robić na oślep, np. ustawienie siły, temperatury i kierunku nawiewu. Trochę dziwi fakt, że przełączniki od szyb elektrycznych umieszczono nie na drzwiach, a na konsoli środkowej (pod panelem nawiewów). Dla niektórych takie rozwiązanie to wada, dla niektórych zaleta - można obsługiwać wszystko prawą rękę, a lewą trzymać kierownicę. Dla mnie to rozwiązanie jest...
~Gaco
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wszystko jest na swoim miejscu. Nie zauważyłem niczego bardzo irytującego... Jedyne co to w mojej wersji sterowanie elektrycznych szyb znajduje się na konsoli centralnej, nie zaś w boczkach drzwi... Jest to głupi pomysł, ale na pewno będzie łatwiejszy w naprawie jeśli wystąpi jakaś awaria.
~piotr_szn
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Przyciski otwierania szyb elektrycznych na panelu środkowym to wymysł imbecyla. KAŻDY mój pasażer próbował otwierać szybę przyciskiem blokowania drzwi. Reszta urządzeń bez zastrzeżeń. Do specyficznego umiejscowienia klaksonu trzeba się przyzwyczaić.
~Jeż (lujezyn@poczta.onet.pl)
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Pała za przełączanie obieg zamknięty/zewnętrzny – pokrętłem! Przyciski sterowania szyb w konsoli... miałem takie w Punto, więc aż tak bardzo nie cierpię. Klakson mam już w NORMALNYM miejscu J. Ale te zamykane schowki w drzwiach!
~Piotrek1984
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Dużo schowków , trochę dziwne rozmieszczenie przycisków od el.szyb ale sumując całość nie jest źle ,a wersja Prestige posiada welur i troszkę lepsze wykończenia więc jestem zadowolony .
~Greg
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wnętrze bardzo dobrze dopasowane pod kierowcę jak na kompakt z początków XXI wieku. Nisko się siedzi - to może być wada lub zaleta. Trochę za małe fotele na bardzo wysoką osobę.
~Gietki1990
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
jeszcze koło pod podwoziem rozumiem ale lewarek to lipa ;pale nie korzystamy z tego codziennie, poza tym wszystko tam gdzie być powinno kwestia przyzwyczajenia :)
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
7,8
9,1
~BOSS
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
ok. Fajne zamykane schowki w drzwiach. mozna sie przeczepic do umiejscowiena pzyciskow od otwierania szyb. plastiki deski rozdzielzej nie sa najlepszej jakosci (twarde)
Citroen Xsara II Hatchback