Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 (26) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wnętrze, jak na tą klasę samochodu, jest dość przestronne. Jestem osobą dość wysoką (1,9m), a co za tym idzie fotel mam dość mocno odsunięty, jednak nie do końca - jest możliwość odsunąć go jeszcze dalej. Spore pole manewru daje regulacja kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach. Za mną zmieści się osoba średnich rozmiarów. Z tyłu jest wystarczająco miejsca, jednak wyższe osoby (w tym i ja) nie zmieszczą się na wysokość.
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Doskonale, perfekcyjnie, idealnie! Mam 185 cm wzrostu, a za mną mieści się druga osoba o takim samym wzroście i nie narzeka, że ciasno. Naprawdę jest bardzo dużo miejsca dla kierowcy, pasażera z przodu i pasażerów na tylnej kanapie. Nie smyramy także głowami o podsufitkę. Oczywiście takie ciasnoty jak Golf czy A3 nie mają nawet startu do Xsary pod względem przestronności w kabinie (pod innymi względami też).
~Gietki1990
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
ja mam Coupe i powiem że jest pojemne 5 osób normalnej budowy może siedzieć spokojnie :) kierowca ma dużo miejsca na nogo nisko się siedzi(można sobie podnieść jak kto lubi :) )dobre trzymanie boczne , kolumna kierownicy też regulowana , dużo schowków jak na auto tej klasy ,jest lusterko dla mojej dziewczyny :) czego ja mogę chcieć więcej :)
~Gaco
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wnętrze samochodu jest przestronne i pakowne. Przy poprawnym ustawieniu przednich foteli (oparcie nie jest położone jak w samolocie), z tyłu bez problemu wygodnie usiądzie osoba o wzroście 185cm i będzie miała wystarczająco miejsca na nogi (nie dotyka nogami fotela). Na pochwałę zasługuje także spory bagażnik.
~Jacek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Z przodu naprawdę super - 182 cm i mogę wyciągnąć nogi całkiem. Z tyłu nieco już mniej różowo, ale babeczka albo dziecko nie będą narzekać. Najważniejsze że jest gdzie stopy wsunąć bo nie zawsze pod przednimi fotelami jest na nie miejsce a wtedy dramat. Świetny bagażnik - 410 l. jak pudełko! Pod rozłożeniu kanapy równiutko.
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Z przodu fajnie i miło. Tylko czasami stukam się z pasażerem łokciami. Z tyłu siadając "za siebie" dość mało miejsca i kolanami dziobię kierowcę w plecy. Głową smyram podsufitkę. Źle nie jest ale jeździłem obszerniejszymi autami tej klasy. No ale 187 centymetrów nie zmieści się wszędzie ;)
~Piotrek1984
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Kierowca w Xsarze nie powinien narzekać na przestrzeń jak i wygodę (wszystko da się ustawić) ,pasażer z przodu również znajdzie dużo miejsca. Z tyłu jest ciut gorzej ale nie tragicznie ,osoby wyższe niż 185cm mogą narzekać lecz nie jest aż tak tragicznie.Bagażnik jest spory choć wcale tak nie wygląda.
~Greg
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Mogło by być ciut więcej, ale to w końcu 15 letni kompakt. W 2 osoby podróżuje się komfortowo nawet w bardzo daleką trasę. W 4 maksymalnie 2 godziny, ale da radę bo i tak przerwa na tankowanie LPG.
~flon
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jak przednie fotele przesunie się całkiem do tyłu to na tylnej kanapie jest ciasno. Ale za to bagażnik w swojej klasie Xsara ma największy. Nawet współczesne konstrukcje jej nie dorównują.
~wole pomarańcze
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Kierowca + pasażer z przodu jest dość komfortowo, natomiast posadzenie kogoś z tyłu przy takim układzie nie jest dobrym pomysłem, no chyba że osobę z meta ciętą...
Citroen Xsara II Hatchback